Akú podložku vybrať pod plávajúcu podlahu?

Neoddeliteľnou súčasťou novej plávajúcej podlahy je podložka. Tá má množstvo skvelých vlastností, ktoré určite oceníte. Ako vybrať tú správnu?

 Ak premýšľate nad výmenou alebo renováciou plávajúcej podlahy, určite vám nie je cudzí pojem „podložka pod podlahu“. Jedná sa o špeciálny typ podložky, ktorú umiestnite na povrch pred pokládkou samotnej podlahy. Medzi najväčšie výhody podložky patrí:

1. zvyšujú životnosť podlahy

2. zabraňujú pohybu podlahy

3. znižujú hluk

4. zvyšujú komfort pri chôdzi

5. slúžia ako bariéra proti vlhkosti

6. zvyšujú tepelnú izoláciu

7. mierne zakrýva nerovnosti

Nie každá podložka je však vhodná pod každý typ podlahy. Podložku spravidla využijete, ak riešite plávajúcu podlahu:

  • z laminátu
  • z dreva
  • z vinylu

 Podložka pod laminátovú a drevenú podlahu

 Podložka pod laminátovú podlahu slúži najmä ako izolácia zvuku a tepla. Vylepšuje aj pocit pri chôdzi a poradí si s malými nerovnosťami, ktoré sa na povrchu ocitnú. Vybrať si môžete z rôznych typov podložiek, ktoré sa od seba odlišujú hrúbkou a vlastnosťami. Do nášho výberu sme zaradili: 

1. Bielu penovú podložku pod laminátovú podlahu – ekonomická varianta so zaujímavými izolačnými vlastnosťami a hrúbkou 2 mm.

2. Striebornú podložku pod laminátovú podlahu – stredná cesta medzi cenou a kvalitou, vhodná pre podlahové kúrenia, ALU parozábrana a hrúbka 2 mm. 

3. Zlatú podložku pod laminátovú podlahu – kvalitná podložka s úžasnými izolačnými vlastnosťami, vhodná pre podlahové kúrenie, Alu parozábrana a hrúbka 4 mm. 

Podložka pod vinylovú podlahu

Vinylová plávajúca podlaha sa bez podložky nezaobíde. Zabezpečí, aby vinyl ostal na svojom mieste a ani po čase sa nepohol. Okrem toho, vinyl je mäkký materiál a bez podložky by ste cítili každú jednu nerovnosť a chôdza by nebola veľmi príjemná. Pred pokládkou podlahy musí byť povrch, samozrejme, čo najviac rovný, no drobné nedokonalosti obmedzíte aj pomocou podložky. Medzi našich favoritov patrí: 

1. Sivá podložka pod vinylovú podlahu - tlmenie zvuku až do 13dB, vyšší komfort pri chôdzi, predlžuje životnosť podlahy a má hrúbku 2 mm. Je vhodná aj do priestorov s podlahovým kúrením. 

Pokiaľ si neviete poradiť s výberom správnej podložky, kontaktujte našich odborných predajcov, ktorí vám veľmi radi pomôžu. Poradia s výberom a usmernia vás, vďaka čomu nájdete typ, ktorý presne zapasuje k vašej podlahe.