Ako zabrániť poškriabaniu laminátovej podlahy?

Laminátová podlaha patrí medzi najobľúbenejšie materiály, ktoré na trhu nájdete. Za svoj úspech vďačí svojim skvelým vlastnostiam, medzi ktorými nájdete dlhú životnosť, odolnosť, dizajn, ktorý verne kopíruje drevo alebo kameň, a v neposlednom rade, priateľnú cenu. 

 

Avšak, ani laminátová podlaha nie je nesmrteľná. Pokiaľ chcete, aby vydržala čo najdlhšie, musíte sa o ňu poriadne starať. Laminát je totiž náchylný na poškriabanie, ktoré vzniká napríklad pri posúvaní nábytku. Ako sa mu vyhnúť? 

Ešte skôr, ako sa pustíme do našich overených tipov, povedzme si, čo sú najčastejšie dôvody poškriabania laminátovej podlahy. Medzi ne patrí: 

 

  • rýchle presúvanie ťažkého nábytku 
  • posúvanie nábytku bez nadvihnutia
  • pád ostrých predmetov na laminátovú podlahu
  • chôdza v podpätkoch po podlahe
  • ryhy v podlahe tupím predmetom 

 

Ako zabrániť poškriabaniu podlahy? 

 

Opatrnosť 

Najzásadnejším pravidlom je opatrnosť. Keď robíte nejaký výraznejší pohyb, ako napríklad premiestňovanie ťažšej komody, dajte si záležať na tom, že bude vaša podlaha chránená. Použiť môžete napríklad podložky pod nohy nábytku, ktoré ochránia podlahu pri presúvaní. 

Dajte si pozor aj v kuchyni. Nožík alebo rozbitý tanier môže takisto spôsobiť na laminátovej podlahe problémy. Ideálnym riešením je napríklad kuchynský behúň, ktorý môžete umiestniť hneď vedľa kuchynskej linky. 

 

Nechoďte po dome v topánkach

 

Pri chôdzi po dome nemajte na sebe topánky. Špeciálne vysoké podpätky, lodičky či oxfordky by mohli podlahu veľmi rýchlo poškodiť. Ak ste teda napríklad na ceste do práce a až vonku zisťujete, že ste si doma niečo zabudli a musíte sa vrátiť, na chodbe sa vždy vyzujte. 

 

Dajte pozor na deti

 

Deti si pri svojich hrách často neuvedomujú, že môžu mať dopad na povrch podlahy. Dajte im do detskej izby zábavný koberec, ktorý nielen že ochráni vašu podlahu, ale aj dotvorí priestor. Okrem toho, vaše dieťa bude sedieť na zemi maximálne pohodlne a v teplúčku. 

Laminátové podlahy z našej ponuky

Široký výber laminátových podláh nájdete aj v našej ponuke. Vybrať si môžete 6 mm laminátové podlahy, 8 mm laminátové podlahy, 12 mm laminátové podlahy, ale aj špeciálne 100% vodeodolné laminátové podlahy, ktoré majú vlastnosti vinylu.