Postup ako položiť dlažbu na terasu

Zaujíma vás, ako položiť dlažbu na terasu? Prečítajte si naše tipy. 

Chystáte sa na pokládku dlažby svojpomocne? Tak, ako každý väčší proces, ktorý je zásahom do vášho domova, aj inštalácia dlažby v exteriéri má svoje presné postupy. A aké sú to? Poďme sa pozrieť na celý proces pokládky dlažby na terasu krok za krokom. Na čo sa zamerať pred pokládkou dlažby do exteriéru?

Pred samotnou pokládkou sa uistite, že máte kúpený správny materiál a dostatočné množstvo. V opačnom prípade by sa vami vybraný typ dlažby mohol napríklad vypredať, čo by vám situáciu poriadne skomplikovalo. 

Správna dlažba do exteriéru má iné vlastnosti ako interiérová dlažba. Musí byť pevnejšia a odolnejšia, aby vydržala aj zmeny počasia, mráz alebo prudký dážď. Pred inštaláciou sa uistite, že je vaša dlažba naozaj vhodná na terasu. 

Ako položiť dlažbu na terasu? 

 

  1. Pripravte podklad. Povrch nesmie byť hrboľatý, špinavý alebo inak znečistený. 
  2. Na miesta, kde sa spája podklad a stavebná konštrukcia, použite tesniacu pásku. Tesniaca páska sa vám zíde aj na rohy a kúty. 
  3. Naneste lepidlo na podklad a na dlažbu. Množstvo a spôsob nanášania lepidla zavisí od typu dlažby. Na klasické dlaždice menších rozmerov naneste tenkú vrstvu lepidla. Pri dlaždiciach väčších rozmerov použite zrubovú stierku.
  4. Vytvorte dilatačné škáry, aby ste zamedzili pohybu a predĺžili životnosť dlažby.
  5. Ukončite dlažbu ukončovacím profilom.
  6. Na záver škárujte. Uistite sa, že je vaša škárovacia hmota vhodná do exteriéru.

Dlažba do exteriéru z našej ponuky

Hľadáte perfektnú exteriérovú dlažbu s dobrou cenou a vysokou odolnosťou? Prezrite si dlažbu do exteriéru z našej ponuky. V našom produktovom portfóliu nájdete množstvo zaujímavých typov, ktoré sa budú perfektne vynímať na vašej terase. Vybrať si môžete napríklad keramickú dlažbu s dreveným dekorom alebo dlažbu s povrchom, ktorý pripomína kameň. 

Ak máte záujem produkt vidieť, navštívte náš showroom na Starej Vajnorskej 11 v Golden City v Bratislave. Tešíme sa na vás!