Technické informácie podlahy: Čo znamenajú a podľa čoho sa riadiť pri výbere?

Pri výbere podlahy nerozhoduje iba dizajn a farba. Pokiaľ hľadáte kvalitný kúsok s dlhou životnosťou, musíte sa riadiť aj podľa technických informácií. Čo znamenajú a prečo by ste sa nimi mali riadiť aj vy?  

pexels-pixabay-269063

Záťažová trieda

Záťažová trieda vám napovie, maximálne pre aké priestory je podlaha určená. Európska norma EN13329 delí podlahu na použitie do súkromných a komerčných priestorov. Podlaha, určená pre komerčné priestory, musí byť odolnejšia a zvládať väčšiu záťaž. Do súkromných priestorov si môžete vybrať aj podlahu s nižšou triedou záťaže. Čím vyššiu triedu záťaže si vyberiete, tým je podlaha odolnejšia.

Rozdelenie triedy záťaže:

Súkromné priestory

Trieda záťaže 21 - vhodná do spálne

Trieda záťaže 22 - vhodná do obývačky, kuchyne a jedálne

Trieda záťaže 23 - vhodná do kuchyne, na chodbu alebo schody

 

Komerčné priestory

Trieda záťaže 31 - vhodná do hotelových izieb a kancelárií s menším počtom ľudí

Trieda záťaže 32 - vhodná pre väčšie kancelárie, čakárne, chodby v komerčných budovách

Trieda záťaže 33 - vhodná do obchodných domov, nemocníc, škôl

Trieda záťaže 34 - nemocnice, obchodné domy

Trieda oderu

Trieda oderu určuje, ako veľmi je povrch odolný voči oderu. V tomto prípade takisto platí, čím vyššia trieda oderu, tým je podlaha odolnejšia. Stanovuje sa na základe dôkladne vykonaných testov. V ponuke bežných obchodníkov nájdete triedu oderu od AC1 do AC5. Trieda AC5 je vhodná aj do komerčných priestorov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie