Začnite nový rok s novou podlahou

Starý rok je nenávratne za nami. Ten nový so sebou prináša čerstvé predsavzatia, plány či vízie, ktorých sa chceme držať najbližších 12 mesiacov. Medzi ne určite patrí sebazdokonaľovanie, venovanie sa kariére či rodine, a v neposlednom rade rekonštrukcie a opravy bytu či domu. 

 

Ak rozmýšľate nad výmenou podlahy, nový rok je ten správny čas, kedy sa môžete pustiť do tohto kroku. Čo by ste mali vedieť ešte predtým, ako sa do prerábky pustíte? 

 

Dobre si vyberte typ podlahy 

Pri výbere podlahy je veľmi dôležitý a závisí najmä od toho, kde bude podlaha umiestnená. Do klasických menej náročných miestností, ako je napríklad chodba, spálňa alebo obývacia izba, môžete umiestniť akýkoľvek typ podlahy – napríklad laminát, vinyl, drevo alebo dlažbu. Do izieb, kde sa zdržuje vlhkosť, je vhodné položiť vodeodolnú podlahu. Medzi takú radíme napríklad vinylovú podlahu, 100% vodeodolný laminát alebo keramickú dlažbu. Pri pokládke terasy alebo balkóna rozhodne vsaďte na exteriérovú dlažbu. 

Nechajte podlahu na 24 h v miestnosti

Pred samotnou inštaláciou nechajte podlahu minimálne na 24 hodín v miestnosti, kde bude umiestnená. Podlaha sa aklimatizuje na podmienky a teplotu izby a inštalácia prebehne bez väčších problémov. 

 

Výber správnej podložky

Niektoré typy podlahy si vyžadujú podložku pod podlahu. Ide o špeciálnu podložku, ktorá predlžuje životnosť podlahy, zlepšuje komfort pri chôdzi, tlmí zvuk a zabraňuje vlhkosti poškodiť podlahu. Každý typ podlahy má svoju špeciálnu podložku. Ak si neviete poradiť s výberom, obráťte sa na náš tím. 

Doplnky k podlahe

Doplnky k vašej podlahe sú rovnako dôležité. Vybrať si môžete soklové lišty, prechodové lišty alebo schodové lišty. V našej ponuke nájdete lišty v rôznych farbách a dekoroch, vďaka čomu ich hravo nakombinujete s odtieňom vašej podlahy. 

Zjednodušte si inštaláciu 

Zjednodušte si inštaláciu podlahy za pomoci click systému, ktorý je umiestnený po stranách lamely. Podlahu o seba jednoducho zakliknete, a v prípade potreby zasa rozkliknete. Na pokládku tak nemusíte používať lepidlo – podlaha nie je pripevnená o povrch napevno.