Dreamclick systém: Inovácia v inštalácii clickovej podlahy

Clickové podlahy sa momentálne dostávajú na výslnie. Stále viac a viac zákazníkov si vyberá clickové laminátové a vinylové podlahy, a to najmä kvôli jednoduchej inštalácii a možnosti kedykoľvek vymeniť podlahu.

V praxi sa stretnete s rôznymi typmi clickovej podlahy. Medzi novinky v našej ponuke nájdete podlahu od belgickej značky Berry Alloc v kolekcii Pure, ktorá sa pýši unikátnym zámkom Dreamclick. Čo to Dreamclick je a prečo by ste si ho mali vybrať aj vy? 

Čo je to Dreamclick?

Dreamclick je špeciálny zámok, ktorý slúži na zachytenie jednotlivých lamiel o seba. Nájdete ho na vinylových podlahách od značky Berry Alloc z kolekcie Pure. Vďaka nemu vytvoríte súvislú podlahu, a to bez akýchkoľvek ťažkostí. 

Výhody uzamykacieho systému Dreamclick

Ake sú výhody clickového systému Dreamclick? Medzi najväčšie plusy patrí jednoduchá inštalácia. Podlahu si položiť zvládnu aj kutili-začiatočníci. Ďalšie pozitíva Dreamclicku sú:

- nenáročná pokládka bez použitia náradia

- rýchla inštalácia - priestor s rozmerom 12 m2 môžete inštalovať už za 30 minút

- click systém 360°, vďaka ktorému môžete o seba spojiť aj dva rozdielne dizajny

- maximálna pevnosť

- odolnosť voči mechanickému a chemickému poškodeniu

- široký výber dizajnov

 

Ako inštalovať Dreamclick?

Zaujímajú vás informácie o tom, ako inštalovať podlahu so systémom Dreamclick, pozrite si nasledujúce video.

 

Dreamclick vzory a spôsob uloženia lamiel

 

Hľadáte inšpiráciu na uloženie podlahy s Dreamclick systémom? Poďme sa pozieť na to, aké vzory nájdete v ponuke a ako ich môžete kombinovať. 

 

Herringbone 1

Herringbone 1 sa skladá z 2 dizajnov rôznych farieb. Používa lamely, ktoré sú užšie a menšie ako klasické lamely. Sú narezané na malé obdĺžniky a následne uložené cik-cakovou formou. Všetky lamely sú rovnako veľké a striedavý vzor vytvára zaujímavý finálny efekt. 

 

Herringbone 2

Herringbone 2 je veľmi podobný ako jeho prvá verzia. Líši sa však v uložení lamiel. Zatiaľ, čo Herringbone 1 je uložený formou cik-cak, pri Herringone 2 sú rovnaké farebné prevedenia uložené v stĺpcoch. Dvojfarebný finálny efekt si určite zamilujete. 

 

Herringbone 3

Herringbone 3 sa skladá z troch farebných prevedení. Prvá rada je vytvorená z jedného dizajnu a dve lamely sú spojené formou cik-cak. Pod prvú radu sa pripojí druhá, ktorá sa skladá z druhého a tretieho dizajnu rovnako vytvoríme spojenie za pomoci metódy cik-cak.

Proces opakujeme. 

 

Herringbone 4

Herringbone 4 má veľmi podobný vzhľad ako Herringbone 1. Avšak zatiaľ, čo Herringone zaklikávame lamely pod sebou na striedačku (A+A, B+B, A+A, B+B,...), pri Herringbone 4 inštalujeme rovnaký dizajn aj pod seba v dvoch radoch. Inštalácia teda vyzerá nasledovne A+A, A+A, B+B, B+B, A+A, A+A, B+B, B+B,...

 

Herringbone 5

Pri inštalovaní Herringbone miešať opäť tri farby, a to nasledujúcim spôsobom. Prvá rada je zložená z dizajnu A a dizajnu B. Následne pokračujete C a A. Tretia rada sa skladá z dizajnu B a C. 

 

Stripes 1

Stripes je určený pre všetkých milovníkov netradičnejších prevedení. Jeho prvá verzia kombinuje dva dizajny, ktoré sú uložené striedavou formou. V jednom stĺpci nájdete rovnaký dizajn, a v riadkoch ich striedate formou A, B, A, B,...

 

Stripes 2

Stripes 2 vytvára naozaj unikátny finálny efekt. Lamely sú uložené formou A, B, B, A, A, B, B, A, vďaka čomu vždy vynikne jeden dizajn viac. 

 

Stripes 3

Stripes 3 je takisto zložený z dvoch dizajnov. Jeden dizajn je položený akokeby z vonkajšej strany, pričom je položený horizontálne. Druhý dizajn sa nachádza vo vnútri a položený je vertikálne. Zakončuje ho opäť horizontálne položený dizajn A.

 

Rectangle

Pokládka Rectangle je určená pre všetkých milovníkov netradičných dizajnov. Skladá sa z dvoch farieb a z jednej (odporúčame použiť tmavšiu) sa vytvoria malé obdĺžničky, ktoré obopína druhý (svetlejší) dizajn.

 

Diagonal

Diagonálna pokládka je pomerne klasická a v praxi často používaná. Lamely sú uložené vertikálne a striedajú dizajn A s dizajnom B v pravidelných stĺpcoch.

 

Uni

Uni je vytvorené z jedného dizajnu, no výsledný efekt pôsobí viac ako zaujímavo. Za dvoma horizontálne uloženými lamelami nasleduje päť vertikálne položených lamiel. Tento spôsob uloženia lamiel opakujete až do konca miestnosti. 

 

Uni 2

Uni 2 je veľmi podobný spôsob ukladania lamiel ako v prípade Uni 1. Rozdiel je v počte horizontálne uložených lamiel. Najskôr ich položíte päť a následne za nimi uložíte päť lamiel vertikálnym spôsobom. 

 

Tiles 1

Vyhrať sa môžete aj v prípade dlaždíc. Tiles 1 kombinuje tri dizajny, ktoré sú uložené šachovnicovým spôsobom na striedačku. Pokládka vyzerá nasledovne: prvá rada - A, B, C, druhá rada - C, A, B, tretia rada -  B, C, A.

 

Tiles 2

Tiles 2 sa skladá z dvoch dizajnov. Pre výraznejší efekt môžete nakombinovať svetlý a tmavý odtieň. Tmavší dizajn je akokeby uprostred svetlejšieho dizajnu a položenie lamiel je nasledovné - A, B a A, A.

 

Mix 1

Mix 1 je jednou z netradičnejších foriem pokládky. Kombinuje dlhé lamely a štvorcové dlaždice. Tie sú uložené nasledovne. V prvej rade tri lamely vystrieda jedna dlaždica, v druhej pokračujete opačne a začínate dlaždicou. 

 

Mix 2

Mix 2 je veľmi podovný ako Mix 1. Rozdiel je v tom, že použijete až 3 dizajny. Dve farby dlhých lamiel (A a B)  doplníte jednou farbou dlaždíc (C), a podlahu uložíte nasledovne: A, B, A, C. V druhej rade začnete dlaždicou C a pokračujete A, B, A.

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie