Vinylová plávajúca podlaha: 3 dôvody, prečo ju mať!

Výber podlahy je veľmi dôležité rozhodnutie, ktoré ovplyvní celkový vzhľad interiéru. Podlaha však musí byť nielen estetická, ale aj funkčná. A vinylová podlaha spĺňa všetky tieto aspekty. 

 

Aké sú výhody vinylovej podlahy? Prečítajte si 3 dôvody, prečo ju mať. 

 

Vinylová podlaha je univerzálna 

Vinyl je ten typ podlahy, ktorý perfektne zapasuje naozaj kdekoľvek v dome alebo byte. Vďaka skvelým vlastnostiam je vinylová podlaha vhodná aj do miestností so zvýšenou vlhkosťou, ako je napríklad kuchyňa alebo kúpeľňa. Vinyl je 100% vodeodolný, preto sa nemusíte strachovať ani vtedy, ak sa vám na podlahu vyleje voda. 

Vinylovú podlahu môžete hravo umiestniť do menších, ale aj väčších priestorov. Vďaka širokému výberu dekorov a farieb nájdete v ponuke svetlé odtiene, ktoré okamžite presvetlia priestor, ale aj tmavé elegantné farby. Zvoliť môžete vinyl s dekorom dreva, ale aj kamenné či betónové dekory. 

 

Rýchla pokládka a jednoduchá údržba 

Pokládka vinylovej podlahy je maximálne jednoduchá a pokiaľ ste aspoň priemerne zdatný domáci kutil, zvládnete ju aj vy. Vybrať si môžete lepený vinyl alebo vinul s click systémom. Lepený vinyl inštalujete za pomoci špeciálneho lepidla – jednotlivé dielce nalepíte na povrch. Clickový vinyl má po stranách click systém. Dielce zakliknete o seba a v prípade potreby ich zasa rozkliknete.

Ak preferujete podlahy s nenáročnou údržbou, vinyl je pre vás to pravé. Každodenné čistenie zvládnete vďaka mopu a metle, na hĺbkové čistenie môžete použiť prípravok, ktorý je špeciálne určený na vinylové podlahy. 

 

Skvelá cena 

Tak, ako aj pri iných typoch podláh, aj vinyl sa pohybuje v rôznej cenovej hladine. Výsledná cena závisí od typu vinylu (click alebo lepený vinyl), značky a hrúbky vinylu. V našej ponuke nájdete vinylovú podlahu za jedinečnú cenu a s maximálnou kvalitou. Podlahu si môžete objednať online alebo navštíviť našu predajňu v Bratislave.