Viete, ako položiť dlažbu na schody?

Zaujíma vás, ako položiť dlažbu na schody? Prečítajte si naše tipy. 

 

Pokiaľ hovoríme o položení dlažby, schody patria medzi menej obľúbené časti domu alebo bytu. Dôvodom je zložitejší postup a aspoň základné skúsenosti s pokládkou dlažby. Ak ste si však už pokládku dlažby vyskúšali a chcete sa stať skutočným domácim majstrom, prečítajte si, ako postupovať. 

Výber materiálu

Jedným z najdôležitejších krokov, ktorý je potrebné absolvovať ešte pred samotným procesom je výber správneho materiálu. Pri výbere dlaždíc si dajte pozor na to, aby boli nielen pekné, ale aj fukčné. Medzi základné vlastnosti patrí protišmykovosť. Zvážte aj to, či pokladáte dlaždice na vnútorné alebo na vonkajšie schody. Pri vonkajších schodoch zvoľte špeciálne dlaždice do exteriéru, ktoré sú vysokoodolné voči oderu. 

 

Príprava

Kde začať? Pripravte si materiál a vhodné náradie. Potrebovať určite budete nielen samotné dlaždice a lepidlo, ale aj dištančné krížiky, vodováhu, uholník, vedro, špongiu, stierku, rezadlo, mierku a podkladový náter. Uistite sa, že to všetko máte k dispozícii. Ak inštalujete dlaždice na vonkajšie schody, vyhnite sa daždivým obdobiam. Ideálna teplota je okolo 28°C.

Pokládka dlažby na schody

 

  1. Rozložte dlaždice na povrch nasucho. 
  2. Skontrolujte, či vám nechýba materiál.
  3. Pripravte si lepidlo.
  4. Naneste ho na podklad a zadnú stranu každej dlaždice. 
  5. Dlaždice začnite lepiť z hornej časti schodiska. 
  6. Vytekajúce lepidlo utrite pred zaschnutím. 
  7. Pripevnite podstopnice. 
  8. Nezabudnite na diletačné škáry a fugy. 


Na čo nezabudnúť po pokládke dlažby?


Ak ste dlažbu úspešne položili, počkajte, pokým vyschne. Doba schnutia je spravidla 24-48 hodín od posledného úkonu. Po dôkladnom preschnutí očistite dlaždice od nečistôt a vyplňte medzery, ktoré vznikli medzi dlaždicami.

Dlažba na schody z našej ponuky

Hľadáte perfektnú interiérovú alebo exteriérovú dlažbu s dobrou cenou a vysokou odolnosťou? Prezrite si dlažbu z našej ponuky. V našom produktovom portfóliu nájdete množstvo zaujímavých typov, ktoré sa budú perfektne vynímať naozaj kdekoľvek. Vybrať si môžete napríklad keramickú dlažbu s dreveným dekorom alebo dlažbu s povrchom, ktorý pripomína kameň. 

Ak máte záujem produkt vidieť, navštívte náš showroom na Starej Vajnorskej 11 v Golden City v Bratislave. Tešíme sa na vás!