PVC mramorové panely ako ideálne cenovo dostupné riešenie

 

PVC stenové panely sú vyrábané s použitím pokročilej technológie, ktorá mieša prášok z karbonátu vápenatého s ďalšími viazacími materiálmi, čo vedie k vytvoreniu vysokej kvality produktu, ktorý je odolný a všestranný. Tieto panely sú navrhnuté tak, aby boli odolné voči vlhkosti a vode, čo ich robí vynikajúcou voľbou pre rôzne interiérové aplikácie.

 

 

Kľúčové vlastnosti a certifikácie

PVC stenové panely spĺňajú niekoľko kľúčových štandardov a certifikátov, vrátane certifikátu na odolnosť voči ohňu B1, certifikátu CE, certifikátu na registrovanie obchodného znaku TPE a certifikátu ANTIBAKTERIÁLNE. Tieto certifikáty zaručujú bezpečnosť a kvalitu produktu. Tieto panely majú realistický vzhľad a textúru mramoru, s lesklým povrchom, ktorý je odolný voči UV žiareniu, čím zabezpečuje, že vyzerajú skvele aj po mnohých rokoch.

 

Jednoduché použitie a aplikácia

Tieto panely sú ľahké, tenké a bez problémov sa režú, čo zjednodušuje proces inštalácie. Každý panel má hrúbku 3 mm (v závislosti od konkrétneho produktu) a je k dispozícii vo dvoch štandardných veľkostiach: 122x244 cm a 60x120 cm. Pre konkrétne projekty vyžadujúce maximálnu precíznosť je možné objednať aj vlastné veľkosti, ktoré Vám vieme narezať vodným lúčom. Na doplnenie panelov sú k dispozícii rovnaké hrany a hliníkové lišty v štandardných dĺžkach 2,70 metrov.

 Väčšie panely o rozmere 122x244 cm pokrývajú 3 metre štvorcové a vážia 18 kilogramov, zatiaľ čo menšie panely o rozmere 60x120 cm pokrývajú 0,72 metra štvorcového a vážia 4,5 kilogramu. Veľkosť 60x120 cm je určená pre projekty na vlastnej dielni, čo umožňuje ich ľahkú inštaláciu bez profesionálnej pomoci.

 

Všestranné použitie

PVC stenové panely sú vhodné na všetky vertikálne interiérové povrchy, kde by sa bežne používal mramor alebo keramika. Ideálne miesta zahŕňajú vchody do budov, okolo a vnútri výťahov, steny obytných priestorov, kúpeľne a podobne. Okrem toho sú tieto panely kompatibilné pre CNC rezanie, čo im umožňuje použitie v rôznych interiérových aplikáciách, ako sú interiérové dvere, skrine a dekorácie nábytku.

 

Inštalácia a údržba

Inštalácia je jednoduchá a cenovo nenáročná. Aplikáciou Brute Concrete primeru (penetračný náter) je možné panely inštalovať na existujúce keramické povrchy bez potreby ich odstránenia. Panely je možné ľahko zmerať a orezať nožom alebo okrúhlym pílovým nadstavcom. Sú bez škodlivých látok a bez zápachu, čo zabezpečuje bezpečné prostredie pre inštaláciu. Panely sú odolné voči chemickým čističom a možno ich čistiť vlhkou handrou.

Na rozdiel od tradičného mramoru tieto panely pri inštalácii nevytvárajú veľký stavebný odpad a zabezpečujú jednoduché a cenovo dostupné riešenie pre Vaše priestory.

 

Doplňujúce informácie:

Aj keď sú PVC stenové panely veľmi všestranné, nie sú určené na použitie na podlahy. Môžu sa použiť na stropy, ak sú správne a bezpečne nainštalované. Na spojovanie je možné použiť farebný tmel spolu s dodanými okrajmi a hliníkovými lištami.

Na každý štvorcový meter inštalácie je potrebné približne 2,5 kg lepidla Decokim, za predpokladu, že povrch steny je hladký.

 

Ak máte akékoľvek otázky, prosím, kontaktujte nás na info@at-obklad.sk