Kedy je ten správny čas na výmenu podlahy?

Výmena podlahy nie je každodenná záležitosť, no rovnako ako iná časť domu, aj podlaha má svoju životnosť. Kedy je ten správny čas na výmenu? 

mo-freeman-GVCuk3FmeUA-unsplash

  1. Vaša stará podlaha je poškodená

Podlaha je každý deň namáhaná a vystavovaná rôznym nástrahám. Opätky, rozbitý tanier či rozliata káva - s tým musí každá podlaha zápasiť takmer denne. Nech sa snažíme akokoľvek, po čase sa opotrebuje.

To, či podlaha potrebuje výmenu, spoznáte už na prvý pohľad. Vhodný čas na výmenu je práve vtedy, keď ste na podlahe spozorovali poškodenia či nevyčistiteľné škvrny.

  1. Túžite po zmene

Už roky ste na svojom byte či dome nemenili naozaj nič, no teraz ho túžite troška vynoviť? V takomto prípade nemusíte okamžite kupovať nový nábytok. Stačí vymeniť podlahu a váš priestor dostane okamžite nový šat.

fran-hogan-LjNpPNZWEr8-unsplash

  1. Vaša miestnosť je príliš tmavá

Za väčšinu príliš tmavých izieb sú zodpovedné podlahy. Čierna, tmavohnedá alebo tmavosivá vyzerajú síce luxusne, avšak pokiaľ bojujete s nedostatkom priestoru a máte malé okná, celkový efekt môže byť až príliš tmavý. Pokiaľ na vás izba nepôsobí tým správnym presvetleným dojmom, skúste zvoliť svetlejšiu podlahu.

  1. Nesprávne položená podlaha po predchádzajúcich majiteľoch

Presťahovali ste sa do nového bytu a podlaha nie je rovná alebo je nesprávne položená? Jej výmenu určite neodkladajte. Pri výmene sa poraďte so skúseným inštalatérom, ktorý vám zaručene pomôže vybrať najlepšie riešenie.

Ako začať s výmenou podlahy? 

ashley-byrd-FcoaoagUsDo-unsplash

- vyberte si materiál vhodný do vašej miestnosti

- zvoľte dizajn, ktorý korešponduje s atmosférou izby

- pokiaľ nemáte skúsenosti s pokládkou, nechajte to na odborníkov