Podlaha do detskej izby

Výber podlahy do detskej izby patrí medzi najťažšie procesy. Predsa len, ak máte doma malé deti, myslíte aj na iné veci, ako to, ako bude podlaha vyzerať. Deti sa na podlahe hrajú, sedia na nej, dupocú a môžu ju veľmi rýchlo poškriabať alebo poškodiť. Ako si teda vybrať maximálne odolný a funkčný kúsok? 

 

Poďme sa pozrieť na typy podláh, ktoré môžete zvážiť aj do detskej izby. 

 

Laminátová podlaha spolu s kobercom

 

Laminátová podlaha doplnená o koberec je ideálna voľba. Jedná sa o vysoko odolnú podlahu, ktorá v kombinácii so správnou podložkou perfektne tlmí kroky a hluk. Vybrať si môžete aj 100% vodeodolné laminátové podlahy, ktoré pomôžu predísť poškodeniu pri kontaktu s vodou. Podlaha z laminátu je veľmi jednoduchá na údržbu, preto ju v prípade znečistenia (napríklad fixou) veľmi rýchlo vyčistíte. V neposlednom rade vás poteší aj príjemná cena. 

 

Laminátová podlaha je tvrdá a studenšia. Ak sa bude dieťa na nej hrať alebo často na nej sedieť, umiestnite na ňu koberec.

 

Vinylová podlaha

 

Vinylová podlaha je takisto skvelá alternatíva do detskej izby. Vinyl je teplejší ako laminát a pri chôdzi výrazne mäkší. Koberec na podlahu dávať nemusíte, no nejaké hravé prevedenie jej rozhodne nemôže uškodiť. Vybrať si môžete lepený vinyl alebo jednoducho nainštalovateľný vinyl s click systémom, pod ktorý je nutné umiestniť špeciálnu podložku pod vinylové podlahy. Pri výbere sa uistite, že sa jedná o vinyl vyrobený z kvalitných materiálov, ktoré neškodia vám, ani prírode. 

 

Drevená podlaha

 

Drevená podlaha je veľmi populárna najmä kvôli prírodnému materiálu a veľmi kvalitnému spracovaniu. V dnešnej dobe v obchodoch nájdete veľké množstvo laminátových podláh a vinylových podláh, ktoré sa naozaj verne snažia imitovať drevo, no originál drevené podlahy sú jednoducho klasika. 

 

Drevo je takisto tvrdý materiál a môžete ho zmäkčiť kobercom. Nevýhodou je vyššia cena ako v prípade predchádzajúcich typov podláh.