Podložky pod podlahy s podlahovým kúrením

Podlahové vykurovanie je jednou z najmodernejších a najžiadanejších foriem vykurovania. Pokiaľ rozmýšľate nad novou podlahou a máte doma elektrické vykurovanie, je dôležité správne zvážiť výber podložky. 

 

Ešte predtým sa však pozrime na výhody podlahového vykurovania. Medzi jeho najväčšie plusy patrí: 

 

  • rovnomerné rozloženie tepla v priestore
  • nenáročná údržba
  • dlhá životnosť 
  • výrazné šetrenie energie 
  • vhodné pod akékoľvek povrchy, aj pod keramickú dlažbuPodložky vhodné na podlahové kúrenie

Výber podložky závisí najmä od toho, akú podlahu chcete položiť. Každý materiál má svoju špeciálnu podložku. Ak sa teda rozhodnete napríklad pre vinylovú podlahu, musíte si vybrať podložku, ktorá je vhodná pod vinyl. Pokiaľ máte záujem o laminátovú podlahu, potrebujete podložku, ktorá je špeciálne vyvinutá pod laminát. 

Podložky pod laminát, vinyl a drevo kompatibilné s podlahovým vykurovaním 

Medzi naše najpredávanejšie podložky pod podlahy, ktoré sú vhodné na podlahové kúrenie patria nasledujúce typy: 

 

Strieborná podložka pod laminátové a drevené podlahy

Strieborná podložka pod laminátové a drevené podlahy má hrúbku 2 mm. Obsahuje ALU parozábranu, ktorá chráni podlahu proti vlhkosti. Výrazne vylepšuje komfort položenej podlahy a predlžuje jej životnosť. Je hygienicky a ekologicky nezávadná a vytvára príjemné prepojenie ceny a kvality. 

Zlatá podložka pod laminátové a drevené podlahy

Zlatá podložka pod laminátové a drevené podlahy má hrúbku 4 mm. Je vybavená ALU parozábranou, ktorá bráni prenikaniu vlhkosti, čo môže viesť k poškodeniu podlahu. Podložka je vyrobená z penového polyetylénu a predlžuje životnosť podlahy, zároveň zlepšuje komfort pri chôdzi. Tlmí zvuk a izoluje kročajový hluk. 

Sivá podložka pod vinylovú podlahu

Sivá podložka pod vinylovú podlahu je skvelá alternatíva pri podlahovom kúrení. Má hrúbku 1,5 mm a hodí sa pod akúkoľvek vinylovú podlahu. Okamžite predĺži životnosť vašej podlahy a zabezpečí, že sa vám bude po nej kráčať maximálne príjemne. Tepelný odpor podložky je 0,01 (m² K) / W a tlmenie zvuku až do 16dB.