Ako zladiť podlahu so zariadením?

Ako zladiť podlahu so zariadením?


 

 laminatova_podlaha_jedalen

 

Neviete, ako skombinovať nábytok a dominantu vašej miestnosti - podlahu? Prečítajte si, ako si poradiť s týmto problémom.

 

Našli ste perfektné miesto na bývanie, starostlivo vyberali nábytok, dokonale skombinovali zariadenie a doplnky, no aj napriek tomu máte pocit, že vášmu vysnenému domovu niečo chýba? Možno je problémom podlaha.

 

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že podlaha je z dizajnového hľadiska absolútne nepodstatný prvok v miestnosti. Má však veľmi dôležitú úlohu - musí zjednotiť, doplniť, zvýrazniť alebo zjemniť atmosféru izby. Ako si teda vybrať vhodnú farbu a ako ju skombinovať so zariadením?

Vytvorte kontrast

Medzi najbežnejšie spôsoby kombinovania podlahy a nábytku je vytvorenie kontrastu. Pokiaľ túžite po podlahe vo svetlejších odtieňoch, nábytok zvoľte v tmavších farbách. Ak práve naopak, zvažujete tmavú podlahu, kontrast vytvoríte za pomoci svetlého nábytku. Kontrast v miestnosti okamžite zaujme a nechá vyniknúť aj podlahu, aj nábytok.

Miestnosť v jednom tóne

Podlahu a nábytok môžete nakombinovať do veľmi podobných odtieňov. Pre dosiahnute perfektného prepojenia môže byť napríklad podlaha iba o odtieň svetlejšia, ako nábytok. Takto zvolené prvky sa maximálne dopĺňajú a pôsobia príjemne a štýlovo.

Dominanta izby

Kombinovanie v priestore sa môže odvíjať od jedného dominantného prvku v miestnosti. Pokiaľ zvolíte napríklad výrazný dekor na kuchynskej linke, môžete ostatný nábytok a podlahu ladiť v neutrálnych tónoch. Najvýraznejší kúsok v izbe môže mať napríklad sýtozelenú farbu, zatiaľ čo ostatné zariadenie a podlaha budú osadené do neutrálnej hnedej.

Ako vplýva výber odtieňa na priestor?

Výber odtieňa podlahy vplýva na podlahu rôznym spôsobom. Svetlejšie farby dokážu priestor zjemniť a rozšíriť. Perfektne odrážajú svetlo, vďaka čomu môže vaša izba pôsobiť priestrannejšie. Tmavšie farby pridajú elegantný nádych a miestnosť zútulnia. Príliš veľa tmavej však môže spôsobiť, že bude izba vyzerať výrazne menšie.

 

Náš TIP: Pri výbere podlahy myslite aj na funkčnosť. Dizajn je určite dôležitý, no nesprávny typ a materiál môže veľmi rýchlo znížiť životnosť. Problémovým miestom je napríklad kuchyňa. O tom, ako si vybrať podlahu do tejto miestnosti sa dočítate TU.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie