Dva spôsoby inštalácie vinylovej podlahy

Výber vinylovej podlahy častokrát závisí aj od spôsobu inštalácie. Dekor, farba a cena sú, samozrejme, rovnako dôležité, no každý z nás vyhľadáva aj čo najjednoduchšiu pokládku. Aké spôsoby inštalácie podlahy poznáme a, ako si správne vybrať? 

 

Inštalácia vinylu za pomoci lepidla

Vinylovú podlahu môžete inštalovať aj za pomoci lepidla. Jedná sa o tzv. lepený vinyl – na jeho pokládku je nutné použiť lepidlo, ktoré je špeciálne určené na lepenie vinylovej podlahy. Toto lepidlo dostanete v každom špecializovanom obchode a jeho výber závisí od typu vinylu. Lepidlo na vinyl nájdete aj v našej ponuke. Pokiaľ potrebujete poradiť, sme vám kedykoľvek k dispozícii. 

 

Pred samotnou pokládkou podlahy je nutné vyrovnať povrch nivelizačnou hmotou a zbaviť ho nečistôt. Na vyčistený a rovný povrch následne nanesiete lepidlo a následne ukladáte jednotlivé vinylové dielce. 

 

Inštalácia vinylu s click systémom

Inštalácia clickového vinylu je moderný spôsob pokládky podlahy. Vinylové dielce sú vybavené špeciálnym click systémom, ktorý sa nachádza po stranách lamiel. Click systém sa označuje aj ako "pero-drážkový spoj". Na jednej strane je drážka, čiže priehlbina, ktorá sa nachádza po strane dosky. Druhá lamela má v sebe pero, čo je synonymum pre časť, ktorá vystupuje zo strany dosky. Tieto dva spoje o seba jednoducho zakliknete (dáte pero do drážky) a vytvoríte tak celistvú podlahu bez nechcených medzier alebo priehlbín. 

 

Pred samotnou inštaláciou je takisto nutné vyrovnať a vyčistiť povrch. Na čistý a vysušený povrch položíte podložku pod vinylovú podlahu, ktorá chráni podlahu pred poškodením, tlmí zvuk a spríjemňuje chôdzu. Podlahu na podložku nelepíte – nie je na nej umiestnená napevno. 

 

Ktorú podlahu si vybrať? 

Váhate, ktorá vinylová podlaha je pre vás tá pravá? Výber závisí od našich preferencií. V oboch prípadoch sa jedná o vysokokvalitný typ podlahy, ktorý vám pri správnej údržbe vydrží roky. 

 

Pri clickovom systéme je výhodou jednoduchšia pokládka a možnosť kedykoľvek podlahu rozkliknúť a vymeniť za inú. Lepený vinyl je zasa na povrchu upevnený napevno a pri jeho inštalácii nemusíte použiť podložku. 

 

Vyberte si vinyl u nás

Široký výber vinylovej podlahy a doplnkov nájdete aj v našej ponuke. Vyberte si na www.at-obklad.sk alebo navštívte náš showroom v Bratislave v Golden City na Starej Vajnorskej 11.