5 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť laminátové podlahy

5 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť laminátové podlahy

 

 

 

Laminátové podlahy sú výberom číslo jedna u mnohých zákazníkov. Aké sú ich výhody a prečo by ste ich mali zvážiť aj vy?

 

Pri výbere podlahy do kuchyne, spálne alebo obývacej izby, je dôležitý nielen štýl, ale aj materiál. Predsa len, podlaha je jednou z najpoužívanejších častí domu, preto musí aj čo-to vydržať. Medzi najobľúbenejšie typy patria laminátové podlahy. Vďaka čomu sú tak populárne?

Čo sú to laminátové podlahy?

Laminátové podlahy sú vyrobené z veľmi odolného materiálu, ktorý slúži ako syntetická napodobenina dreva. Majú naturálny vzhľad a skladajú sa z troch vrstiev - z dekoratívnej a ochrannej vrchnej vrstvy, hrubej strednej vrstvy z drevenej vlákniny a spodnej základnej vrstvy.  

Výhody laminátových podláh

1. Výhodná cena

Laminátové podlahy sú cenovo výhodnejšie, ako napríklad drevené prevedenia alebo masívne koberce. Peniaze ušetríte aj z dlhodobého hľadiska - podlahy z laminátu si totiž nevyžadujú žiadnu nákladnú starostlivosť. Okrem toho, majú veľmi dlhú životnosť. Pri správnej údržbe vám vydržia celé desaťročia.

2. Maximálna odolnosť

Ďalšou skvelou vlastnosťou je perfektná odolnosť. Laminátové podlahy sú rezistentné voči nárazu, teplu, oderu a škvrnám a majú stabilnú farbu. Umiestniť ich preto môžete do obývacej alebo detskej izby, spálne, ale aj chodby a kancelárie.

3. Štýlový vzhľad

Tento typ podláh sa pýši širokou škálou farieb a prevedení. Vybrať si môžete jednoduchý klasický alebo maximálne elegantný štýl, ktorý perfektne zapasuje do moderných domácností. Laminátové podlahy však nájdete aj v extravagantnejšom prevedení, vďaka ktorému dodáte vášmu domovu dizajnový šmrnc.

4. Nenáročná inštalácia

Inštalácia alebo prípadná výmena laminátových podláh sa vyznačuje rýchlosťou a jednoduchosťou. Celkový proces si nevyžaduje žiadnu zložitú finančne náročnú prípravu. Vždy sa však odporúča zveriť inštaláciu podlahy do rúk odborníkom.

 

 

5. Jednoduché čistenie

Ako sme už písali vyššie, laminátové podlahy nie sú náročné na údržbu. Na klasické čistenie vám postačí mop a vysávač alebo metla. Pri údržbe zvoľte mäkkú metlu a mop z mikrovlákla. Ak sa vám na podlahu vyleje väčšie množstvo vody, okamžite ju vysušte suchou handrou. Predídete tak poškodeniu v dôsledku nadmernej vlhkosti.