Ako nainštalovať exteriérovú keramickú dlažbu?

Ako nainštalovať exteriérovú keramickú dlažbu?

 exterierova keramicka podlaha

Keramickú dlažbu na balkóne, terase či chodníku čaká naozaj náročná úloha. Na jednej strane musí perfektne dotvoriť celkový vizuál exteriéru, na druhej sa nemôže nechať zastrašiť žiadnymi podmienkami vonkajšieho prostredia.

 

Pokiaľ si však vyberiete kvalitnú exteriérovú dlažbu, nemusíte sa báť, že by ju poškodil mráz, dážď, sneh alebo extrémne horúčavy. Medzi vysoko kvalitné kúsky za príjemné ceny patrí napríklad vonkajšia dlažba od spoločnosti Libelle Trading.

Ako inštalovať keramickú dlažbu v exteriéri?

Perfektnú dlažbu do exteriéru máte vybratú. Ako postupovať ďalej? Existuje niekoľko spôsobov, ako ju inštalovať.

1. Lepenie keramickej dlažby

Na inštaláciu budete potrebovať lepidlo, tesniacu a škárovaciu hmotu a penetračné prostriedky. Je veľmi dôležité, aby ste si pred samotnou pokládkou poriadne pripravili povrch. Dlaždice nalepíte na očistený povrch za pomoci lepidla a upevníte s dlaždicovými krížmi a kolíkmi.

2. Pokladanie keramickej dlažby na trávu

Inštaláciu keramickej dlažby na trávu zvládnete bez toho, aby ste museli absolvovať zložité úpravy povrchu. Stačí, aby bol povrch aspoň ako-tak rovný a bez výraznejších dier. Medzi jednotlivými dlaždicami vytvorte medzery, ktoré umožnia tráve rásť.

3. Pokladanie keramickej dlažby na štrk

Pr takomto spôsobe pokladania dlažby nie je takisto nutné zložité vyhladenie povrchu. O všetko s postará štrk, ktorý povrch vyrovná. Je však dôležité, aby bol rozložený rovnomerne. Dlaždice upevníte za pomoci betónových obrubníkov, ktoré musia byť umiestnené na každej strane.

4. Pokladanie keramickej dlažby na piesok

Keramická dlažba na piesku je skvelou alternatívou na športoviská, ihriská alebo pláže. Poslúžiť môže napríklad ako chodník. Piesok musí byť úplne vyhladený a hrubý minimálne 5-6cm.

5. Inštalácia s terčíkmi

Keramická dlažba inštalovaná na plastové terče vytvára priestor medzi povrchom a podlahou. Sami si dokážete nastaviť, aká bude výška terčíka, vďaka čomu bude podlaha presne taká, akú ju chcete mať. Na upravený podklad umiestnite terče rovnakej výšky a následne na ne položíte dlažbu.