Rozdiely v inštalácii vinylovej podlahy

Inštalácia vinylovej podlahy patrí medzi jednoduchšie činnosti a hravo ju zvládnu aj šikovnejší domáci kutily. Avšak predtým, ako sa do samotnej pokládky pustíte, je dobré preštudovať si ako na to. 

Inštalácia vinylu závisí najmä od typu, ktorý sa chystáte položiť. V bežných obchodoch sa spravidla stretnete s nasledujúcimi typmi vinylovej podlahy:

 

  • lepený vinyl 
  • vinyl s click systémom
  • vinyl s integrovanou podložkou

 

A aké sú teda rozdiely v pokládke podlahy? Poďme sa na ne pozrieť! 

 

Lepený vinyl 

Lepený vinyl sa o povrch inštaluje za pomoci špeciálneho lepidla. Pred inštaláciou je dôležité, aby sa podlaha aklimatizovala na vlhkosť a teplotu prostredia. Novú podlahu nechajte preto v miestnosti minimálne 24 hodín. 

 

Uistite sa, že je povrch dostatočne čistý a rovný. Následne ukladajte vinylové dielce v smere dopadajúceho svetla, a to za pomoci špeciálneho lepidla na vinylové podlahy. Lepidlo naneste na povrch špachtľou, ktorú vám odporučí predajca. 

Vinyl s click systémom

Clicková verzia vinylu patrí medzi najobĽúbenejšie typy podláh. Výhodou vinylu s click systémom je jednoduchosť pokládky. Na inštaláciu podlahy nepotrebujete lepidlo - vinylové dielce totiž zakliknete priamo o seba. Vybrať si môžete clickový vinyl s V-drážkou alebo vinyl bez V-drážky. V-drážka je malá medzera, ktorá sa objaví po zakliknutí jednotlivých dielcov. 

 

Pred inštaláciou clickového vinylu je takisto dôležité nechať podlahu aklimatizovať. Na vyrovnaný a čistý povrch najskôr položíte podložku pod vinylové podlahy, a až potom ukladáte samotnú podlahu. Takisto odporúčame uložiť dielce v smere dopadu svetla. 

 

Vinyl s integrovanou podložkou

Vinyl s integrovanou podložkou alebo kompozitný vinyl je takisto veľmi častá voľba. Medzi jeho plusy patrí rýchlosť pokládky a skvelá cena. Rozdiel, oproti klasickému click systému je v tom, že kompozitný vinyl má už na zadnej strane integrovanú podložku. Nemusíte ju teda ukladať a kupovať zvlášť. 

Široký výber vinylových podláh z našej ponuky

Chcete si vybrať dokonalú vinylovú podlahu? Ak hľadáte kvalitný clickový, lepený alebo kompozitný vinyl, ste na správnej adrese. V našej ponuke nájdete mnostvo farieb a dizajnov, z ktorých si zaručene vyberiete.