Ako oživiť domov jarnými trendami?

Počasie vonku nám dáva jasne najavo, že jar sa nenávratne blíži. Rozkvitnuté kvety, slnečné lúče a krásna zeleň symbolizujú nové začiatky. Prečítajte si naše tipy a vneste kúsok slnka aj do vášho domu alebo bytu.

 

Teplé odtiene podlahy 

Rozmýšľate nad jarnou rekonštrukciou podlahy? Zvoľte teplé odtiene, ktoré pôsobia harmonicky a útulne. Teplo domova zvýraznite za pomoci tmavohnedej, strednehnedej, žltohnedej, červenohnedej, béžovej alebo krémovej. Vybrať si môžete akýkoľvek materiál – od laminátovej podlahy cez vinylovú a drevenú podlahu až po keramickú dlažbu. 

Výrazné vzory

Nebojte sa vyskúšať vzory, ktoré zaujmú už na prvý pohľad. Jar sa nemusí niesť iba v znamení kvetín, vybrať si môžete pásiky, bodky alebo abstraktné prevedenia. Vzormi môžete pokryť podlahy alebo steny – dokonca aj oboje. Ak sa však rozhodnete pre vzorované podlahy aj steny, dajte si pozor, aby sa kúsky medzi sebou nebili a nepôsobili rušivo. 


Trendy koberce

Skvelou alternatívou ako oživiť váš domov sú koberce. Pôsobia štýlovo  útulne a zaručia, že vám pri chôdzi nebude zima. Trendom sú menšie koberce, ktoré nezakrývajú celú podlahu. Umiestniť ich môžete napríklad do spálne k posteli alebo do obývacej izby pod stolík a pohovku.

 

Dominantná kúpelňa 

V kúpeľni sa zdržiavame každý deň. Spravte z nej preto dominantnú miestnosť, vďaka čomu sa minúty strávené v nej stanú tou najobľúbenejšou časťou dňa. Vyberte si jeden zo zaujímavých obkladov na stenu, ktoré sú vysokokvalitné, jednoducho sa inštalujú a vyzerajú naprosto úžasne. Obklady na stenu nájdete aj v našej ponuke pod značkou Berry Alloc. 

 

Nesmrteľné doplnky

Úspech sa ukrýva v detailoch, a to platí aj pri interiérovom dizajne. Vneste do akejkoľvek izby pocit novosti a jedinečného štýlu vďaka doplnkom. Vázy, obrazy či dekoračné sošky - to všetko dá vašej miestnosti druhý dych. 

Aké farby zvoliť? 

Medzi obľúbené jarné farby patria pastelové odtiene ružovej, zelenej, modrej, béžovej alebo žltej. Úspech vám zaručí aj limetková, mentolová, nebeská modrá alebo marhuľová. Vsadiť môžete aj na klasiku v podobe hnedej, bielej alebo čiernej.