Prečo je jeseň vhodným obdobím na výmenu podlahy?

Rozmýšľate nad tým, kedy je ideálny čas na výmenu vašej podlahy? Odpoveď je práve teraz. Aké výhody so sebou prináša jeseň a prečo je ideálnym časom na inštaláciu novej podlahy?

Je pravda, že väčšina rekonštrukčných prác prebieha počas jari a leta. Dlhšie dni, viac voľného času či príjemné počasie vám poskytnú skvelé podmienky najmä na prácu v exteriéri, napríklad na renováciu záhrady či maľovanie domu. Ak sa však chystáte na renováciu interiéru, napríklad výmenu podlahy, v práci sa vôbec obmedzovať nemusíte. Práve naopak, rekonštrukcia počas jesene má obrovské množstvo výhod. Aké sú jej najväčšie plusy?

Untitled

  1. Väčšia dostupnosť odborníkov

Niektorí z nás sú skúsení domáci majstri, iní radšej nechajú prácu na odborníkov. Pokiaľ patríte do druhej skupiny, určite viete, že zohnať kvalitného inštalatéra počas leta je naozaj poriadna fuška. V priebehu jesene je práce menej. Šanca, že natrafíte na voľného špecialistu je teda podstatne vyššia.

  1. Rýchlosť a efektivita

Počas horúcich mesiacov sme v akomsi letnom móde. Obdobie dovoleniek, oddychu, pohody - a práca ide miestami troška bokom. Počas jesene sa však opäť nahodíme do 100% pracovného nasadenia. Je pravdepodobnejšie, že projekt dokončíte rýchlejšie a bez zbytočného odkladania.

  1. Väčšie množstvo materiálu

Nie je vôbec neobvyklé, že počas leta sú mnohé modely vypredané. Sklady sú prázdnejšie a to, po čom túžite, sa k vám dostane až o niekoľko týždňov či mesiacov. Na jaseň je však väčšina modelov dostupná a váš výber tak prebehne bez problémov.

Pokiaľ hľadáte kvalite interiérové podlahy, ktoré môžete bez problémov inštalovať aj na jeseň, vyberte si z našej skvelej ponuky laminátových, vinylovýchdrevených parkiet alebo interiérovej keramickej dlažby. Pokiaľ máte záujem o kompletnú službu aj s inštaláciou, ceny a informácie nájdete TU.