Kamenistý dekor: Ako ho nakombinovať s ostatným zariadením?

Túžite po laminátovej alebo vinylovej podlahe v dekore kameňa? Kamenistý povrch je momentálne jeden z najtrendovejších prevedení. Medzi jeho výhody patrí: 

 

  • dizajnérsky look
  • jednoduchá údržba
  • dlhá živostnosť
  • široký výber farieb a prevedení
  • nenáročná kombinovateľnosť

 

Ako teda dokombinovať zbytok miestnosti? Prečítajte si naše tipy, ktoré vám to uľahčia. 

Klasické, ale aj moderné

Výhodou kamenistého dekoru je, že ho hravo nakombinujete s akýmkoľvek typom zariadenia. Hravo ho teda zladíte napríklad s klasickým alebo glam nábytkom, ktorému dodá elegantný a luxusný šmrnc.Nebojte sa ani moderných, škandinávskych alebo industriálnych prvkov. 

 

Vytvorenie kontrastu

Tón v tóne môže vyzerať veľmi esteticky, no kontrast môže dodať vašej miestnosti naozaj dizajnérsky šmrnc. K svetlejším podlahám zvoľte tmavší nábytok, a k tmavším, práve naopak, dolaďte svetlejšie zariadenie. 

 

Krása sa ukrýva v detailoch

Nezabúdajte na to, že celkový dojem vytvárajú práve detaily. Nezabudnite pridať vhodné množstvo doplnkov, ktoré perfektne dotvoria priestor. Stále však myslite na to, že menej je niekedy viac a nesnažte sa o to, aby izba pôsobila preplnene. 

 

Nezabúdajte na pravidelné čistenie

Na to, aby vaša podlaha vyzerala čo najlepšie, je dôležité nielen správne kombinovanie, ale aj pravidelná údržba. Matný mierne zrnitý dekor je úplne jednoduchý na čistenie. Nečistoty nie sú tak viditeľné, ako napríklad v prípade lesklej keramickej dlažby. Na každodenné čistenie vám bude stačiť metla, mop alebo vlhká handra. Proti odolnejším nečistotám zabojujete vďaka špeciálnym čistiacim prípravkom, ktoré sú špeciálne určené na vami vybraný typ podlahy. 

Náš tip: 

Podlahy s kamenistým dekorom nájdete aj v našej ponuke. Vybrať si môžete zo širokej ponuky laminátových podláh, ale aj z clickového alebo lepeného vinylu. Navštívte našu predajňu v Bratislave, kde máme pre vás k dispozícii vzorky. A pokiaľ si neviete vybrať, náš tím odborníkov vám veľmi ochotne pomôže.