Ako si vybrať orientáciu posuvných dverí?

Jedným z dôležitých faktorov pri výbere posuvných dverí je orientácia. Dizajn, farba alebo prevedenie taktiež zaváži, no pokiaľ si vyberte nesprávnu orientáciu, dvere nebudete môcť využívať. 

 

Najskôr sa pozrieme na výhody posuvných dverí, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť. Medzi najväčšie plusy patrí:

 

  • jednoduchá inštalácia
  • široký výber farieb, materiálov a prevedení
  • bezproblémová údržba
  • dlhá životnosť
  • možnosť vybrať si jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere
  • nenáročná manipulácia s dverami
  • príjemná cena

 

Ako určite viete, dvere delíme na ľavé a pravé. V predchádzajúcom článku sme vás vysvetlili, ako si správne vybrať orientáciu jednokrídlových a dvojkrídlových dverí. Dnes si povieme, ako si poradiť v prípade, že ide o posuvné dvere

 

Ako si vybrať orientáciu jednokrídlových posuvných dverí?

Aj posuvné dvere môžme rozdeliť na jednokrídlové a dvojkrídlové. V prípade jednokrídlových dverí určujete stranu tak, že sa postavíte pred koľaj, vďaka ktorej sa dvere posúvajú. Pokiaľ sa budú dvere otvárať do pravej strany, je nutné zvoliť pravé posuvné dvere. V prípade, že chcete, aby sa dvere odsúvali doľava, vyberte si ľavé posuvné dvere. 

Ako si vybrať orientáciu dvojkrídlových posuvných dverí?

Pri výbere dvojkrídlových posuvných dverí je postup rovnako jednoduchý. Dvere odsúvame od seba, preto si s výberom nemusíte lámať hlavu. Strana, ktorá sa otvára do pravej strany je určená pre pravé dvere. Opačná ľavá strana určuje ľavé dvere. 

Hľadáte dokonalé dvere do interiéru alebo zaujímavé vchodové dvere? Neprehliadnite našu ponuku rôznych farieb, materiálov a prevedení, z ktorej si zaručene vyberiete. Navštívte našu predajňu v Bratislave, kde okrem dverí nájdete aj laminátové podlahy, vinylové podlahy, drevené podlahy, podložky, lišty a iné doplnky, ktoré sú nevyhnutné na inštaláciu. Tešíme sa na vás!