3 tipy, ktoré využijete pri výbere vinylovej podlahy

Hľadáte vinylovú podlahu do vašej domácnosti? Prečítajte si tipy, ktoré oceníte pri výbere.

Vinylová podlaha je jednotkou na trhu. Vďaka svojim skvelým vlastnostiam ju môžete umiestniť do akejkoľvek izby. Svoje miesto si nájde aj v kúpeľni alebo kuchyni, a to vďaka 100% vodeodolnosti.

Ak aj vy uvažujete nad týmto typom podlahy, skvele! Avšak ešte predtým, ako sa pustíte do kúpy, si prečítajte naše 3 tipy, ktoré vám uľahčia výber.

Ujasnite si, na čo chcete vinyl použiť

Vinyl sa dá použiť na viacero spôsobov. Jedným z nich je klasicky spôsob a to ako podlaha. Vinylové dielce sa však dajú umiestniť aj napríklad na stenu, kde spĺňajú funkciu obkladačiek.

Správny typ vinylu pre uľahčenie pokládky

V ponuke nájdete rôzne typy vinylu, ktoré sa líšia spôsobom inštalácie. Vybrať si môžete lepený vinyl alebo vinyl s click systémom. Každý typ má iný spôsob inštalácie, preto je dôležité, aby ste si vybrali ten správny. V opačnom prípade by vás mohla pokládka podlahy prekvapiť.

Lepený vinyl sa o povrch prichytáva za pomoci špeciálneho lepidla, ktoré nanesiete na povrch a na jednotlivé dielce. Pri clickovom systéme si nemusíte robiť starosti s lepením – každý dielec má po stranách pero-drážkový spoj, vďaka ktorému vinyl o seba hravo zakliknete. Click systém sa môže líšiť v závislosti od výrobcu a značky.

 

 

 

Minimalizujte poškodenia

Snažte sa predísť poškodeniam ešte predtým, ako sa vôbec stanú. Týmto spôsobom docielite, že bude vaša vinylová podlaha vyzerať krásne čo najdlhšie. Vinyl je 100% vodeodolný, takže pri kontakte s vodou sa naozaj báť nemusíte. Avšak je dôležité si uvedomiť, že vinyl je mäkký materiál, ktorý sa môže poškodiť napríklad pri neopatrnom presúvaní nábytku alebo rozbití ťažkého či ostrého predmetu.

Snažte sa preto zabrániť neopatrnému zaobchádzaniu s vašou vinylovou podlahou. Tá sa vám odvďačí dlhou životnosťou a naozaj prenádherným vzhľadom.

Vinylová podlaha z našej ponuky

Vyberte si z našej širokej ponuky vinylových podláh. V našom produktovom portfóliu nájdete oba typy vinylu – aj clickový, aj lepený – v rôznych farebných prevedeniach. Navštívte nás v našom showroome v Golden City v Bratislave a pozrite si vzorky. Tešíme sa na vás!