Pripravte sa na zimu: Ako chrániť podlahu v interiéri?

Ročné obdobia sa rýchlo menia, a s tým aj správanie vašej podlahy. Pokiaľ si myslíte, že vašej interiérovej podlahe sa nemôže počas zimného ročného obdobia nič stať, ste na veľkom omyle. Prečítajte si, ako chrániť vašu interiérovú podlahu. 

 

Kúrenie

Je jasné, že počas chladnejších mesiacov kúrime výrazne viac. Mnoho ľudí využíva podlahové kúrenie, ktoré je v súčasnej dobe veľmi populárne. Je kompatibilné s rôznymi typmi podláh - napríklad s laminátovou podlahou, vinylovou podlahou alebo drevenou podlahou. Dôležitý je však výber správnej podložky. Niektoré podložky pod podlahu nie sú vhodné na podlahové kúrenie. Iné zasa môžete bez problémov použiť.

Podložky vhodné na podlahové kúrenie nájdete aj v našej ponuke. Vybrať si môžete napríklad zlatú podložku pod laminátové podlahy, striebornú podložku pod laminátové podlahy alebo podložky pod drevenú podlahu či vinyl. 

Vetranie ako základ 

Ani počas jesene a zimy nezabúdajte na pravidelné vetranie. Vonku je síce už výrazne chladnejšie, no čerstvý vzduch je dôležitý. Odvďačí sa vám nielen vaše zdravie, ale aj podlahy a steny, ktoré potrebujú takisto pravidelne dýchať a dostávať prívod čerstvého vzduchu. Týmto spôsobom zabránite plesniam a zatuchnutiu vo vašich izbách. Ak ich chcete ochrániť, nezabúdajte aspoň na pár minút otvoriť okná a vytvoriť prievan. 

Pozor na otvorené okná

Aj napriek tomu, že bez vetrania sa nezaobídete, vaše okná nemôžete mať otvorené nepretržite. Počas jesene a zimy sa zvyšuje dôsledkom zrážok vlhkosť a sneh či dážď vás môžu prekvapiť kedykoľvek. V prípade nečakaného sneženia v spolupráci s otvoreným oknom by si to mohla odniesť práve vaša drevená alebo laminátová podlaha. Vinyl je 100% vodeodolný, no pri ostatných typoch podláh takú záruku nemáte.

Poškodená laminátová alebo drevená podlaha by sa mohla pri výraznejšom kontakte s vodou vyduť, čo by mohlo spôsobiť nenávratné poškodenia. Vždy pred odchodom z domu sa preto uistite, že sú vaše okná bezpečne zavreté.