Laminát v kontakte s vodou: Aké sú riziká?

Laminátové podlahy sú jedným z najobľúbenejších typov podláh. Popularitu si držia vďaka svojim skvelým vlastnostiam, ktoré už ocenilo mnoho užívateľov. 

 

Medzi najväčšie plusy laminátových podláh patrí dlhá životnosť. Tá však ide ruka v ruke so správnou údržbou. Ako určite viete, klasické laminátové podlahy nie sú 100% vodeodolné, preto sa neodporúčajú do miestností, kde sa zdržiava voda alebo nadmerná vlhkosť. Medzi takéto izby patrí napríklad kúpeľňa. Kuchyňa môže byť takisto riziková, najmä vtedy, ak vám vytečie umývačka riadu alebo pretečie umývadlo. 

Poškodenia laminátovej podlahy

Medzi najčastejšia poškodenia vodou patria: 

 

  • vydutá laminátová podlaha
  • plesnivá podlaha alebo sokle
  • napučaná laminátová podlaha
  • zvlnená laminátová podlaha

 

Niektoré laminátové podlahy sa dokážu po vysušení vrátiť na pôvodné miesto. Iné však ostanú natrvalo poškodené. Škody sa však nemusia prejaviť okamžite, no po čase podlaha nasaje vlhkosť. 

 

Ako zabrániť poškodeniu pri kontakte s vodou? 

Poškodeniu pri kontakte s vodou môžete zabrániť viacerými spôsobmi. Môžete zvoliť iné materiály, ktoré sú 100% vodeodolné. Patrí medzi ne napríklad keramická dlažba alebo vinyl. Vhodnou alternatívou je aj 100% vodeodolný laminát, ktorý nájdete aj v našej ponuke. 

Ak sa predsa len nakoniec rozhodnete pre klasický laminát, uistite sa, že na podlahe nestojí voda. Pokiaľ niečo rozlejete, nemusíte hneď začať panikáriť. Ak sa však na podlahe zdržuje voda dlhodobo, mohla by sa podlaha natrvalo poškodiť. 

Ak si nie ste istý, či je laminátová podlaha pre vás to pravé, kontaktujte náš odborný tím, ktorý je vám neustále k dispozícii. Vzorky laminátových podláh, drevených podláh, vinylových podláh, keramickej dlažby, doplnkov, líšt, podložiek, ale aj dverí nájdete aj v našom showroome v Bratislave v Golden City.