Ako vyčistiť keramickú dlažbu?

Pri každodennom používaní keramickej dlažby sa šmuhám, škvrnám a odreninám nevyhnete. Aj najodolnejšia dlaždica sa sem-tam znečistí od nevhodnej obuvi, prenášania nábytku či nešikovne nesenej kávy. Ako sa s tým popasovať?

Keramickú dlažbu môžete vyčistiť prípravkom, ktorý je na to špeciálne určený. Na trhu nájdete množstvo produktov, ktoré vám pomôžu absorbovať oleje a mastné škvrny, dodajú podlahe stratený lesk alebo odstránia nečistoty od topánok, nábytku a bicykla. Avšak, pokiaľ takéto prostriedky po ruke nemáte a potrebujete rýchlo vyčistiť dlažbu, môžete si poradiť aj inak. Postačia vám na to ingrediencie, ktoré nájdete doma v kuchyni alebo kúpeľni.

Odstránenie nečistôt za pomoci jedlej sódy

Pri odstraňovaní nečistôt vám môže pomôcť jedlá sóda v kombinácii s teplou vodou. Zmiešajte dve polievkové lyžice s menším množstvom teplej vody, vďaka čomu vytvoríte bielu pastu. Voda nemôže byť vriaca ani príliš horúca. Na mäkkú handru naneste primerané množstvo pasty a vydrhnite ňou šmuhy alebo nečistoty.

Odstránenie nečistôt za pomoci zubnej pasty

Zubná pasta má na nečistoty a šmuhy podobný efekt ako jedlá sóda. Na mäkkú handričku naneste najskôr menšie množstvo zubnej pasty a pravidelnými pohybmi čistite dlažbu. V prípade potreby použite väčšie množstvo.

Odstránenie nečistôt za pomoci gumy

Pomôcť vám môže aj obyčajná guma. Ak má vaše dieťa v peračníku ceruzku s gumou alebo vám sa v kancelárii váľa jedna navyše, použite ju na čistenie šmúh. Predtým, ako sa pustíte do procesu na veľkej ploche, vyskúšajte si to na malom kúsku. Guma nesmie byť príliš tvrdá, inak by mohla povrch poškodiť.

 Ak hľadáte keramickú dlažbu do interiéru alebo exteriéru, vybrať si môžete z našej ponuky produktov. Čaká na vás príjemný dizajn, primeraná cena a kvalita, ktorá pri správnej starostlivosti vydrží roky.