Výber podlahy podľa veľkosti izby

Zaujíma vás, ako si vybrať podlahu podľa toho, či máte malú alebo veľkú izbu? Prečítajte si naše tipy. 

 

Výber podlahy do spálne, obývačky, kuchyne alebo chodby sa odvíja od viacerých faktorov. Dôležitý je, samozrejme, štýl a to, čo sa vám páči, no zaváži aj funkčnosť, materiál a účel, ktorý má podlaha plniť. 

 

Ďalšou, z dôležitých vecí, ktorú by ste nemali pri výbere podlahy zanedbať, je veľkosť izby, kde bude umiestnená. Prečo je veľkosť taká dôležitá, čo môže ovplyvniť a ako si správne vybrať? Poďme sa na to pozrieť. 

 

Prečo je dôležitá veľkosť miestnosti? 

 

Každý dom, dokonca každá izba sa od seba líši rozlohou. Niektoré miestnosti sú svetlejšie a priestrannejšie, iné menšie, útulnejšie a nedisponujú dostatkom svetla. Vašou úlohou pri stavbe, prestavbe alebo zariaďovaní je vytvoriť v izbe nejakú emóciu alebo dojem. Spravidla platí, že tmavšie a menšie izby chceme zariadením presvetliť a opticky rozšíriť, aby sme sa v nich cítili harmonicky a príjemne. Pri väčších miestnostiach sa môžeme troška viac “vyblázniť”.

Podlaha do menších priestorov

Ako sme už písali vyššie, menšie a menej svetlé priestory potrebujú opticky zväčšiť a presvetliť. Vyberte si preto laminátovú podlahu, vinylovú podlahu, drevenú podlahu alebo keramickú dlažbu vo svetlejších farbách, ktoré navodia naozaj príjemný dojem. Zvoliť môžete aj menšie vzory. V prípade dlaždíc siahnite po takých, ktoré majú menší formát. 

Pokiaľ chcete do malej izby inštalovať tmavšiu podlahu, uistite sa, že v nej máte dostatok prirodzeného svetla. Veľké okná dokážu naozaj divy, a aj z malej izby urobia zaujímavý a svetlý priestor. Pridajte zaujímavé svietidlo a výsledok bude dokonalý. 

 

Podlaha do väčších priestorov

V prípade väčších priestorov neplatia žiadne nepísané pravidlá. Siahnuť môžete po svetlých a stredne svetlých odtieňoch s dreveným alebo kamenným dekorom, no vybrať si môžete aj tmavé elegantné farby. V priestranných izbách nádherne vyniknú veľkoformátové dlaždice a veľké zaujímavé vzory. 

Podlaha z našej ponuky

Široký výber podláh do každej izby nájdete aj v našej ponuke. Vybrať si môžete naozaj čokoľvek. Vzorky našich produktov nájdete aj v našom showroome na Starej Vajnorskej 11 v Golden City v Bratislave. Náš tím je vám k dispozícii.