Imitácia drevenej podlahy: Ako vybrať tú správnu?

Prirodzenú krásu dreva jednoducho nejde zaprieť. Naturálnosť sa kombinuje s nádhernou kresbou, ktorú nemôže tromfnúť len  tak hocičo. Avšak, aj napriek tomu, že drevo má dlhú živnosť, pre niektorých ľudí jednoducho vhodné nie je. Odrádzať ich môže:

  • vysoká cena
  • náročnejšia údržba
  • žiadny kontakt s vodou
  • tvrdosť dreva

Ak napríklad rozmýšľate nad podlahou do kúpeľne, drevené parkety dobre zvážte. Väčšina z nich totiž nie je odolná voči vode, vďaka čomu by sa mohli rýchlo poškodiť. Aké máte teda možnosti?

V súčasnej ponuke nájdete kvalitné podlahy s dreveným dizajnom, ktoré vôbec nemusia byť z dreva. Poďme sa pozrieť na tie najzaujímavejšie materiály s dreveným dekorom a ich výhody.

Laminát s dreveným dekorom

Najbližšie k drevu má určite laminát. Je tvrdší a na dotyk veľmi podobný. Skladá sa z HDF dosky, vrchnej vrstvy s dekorom, ktorá je laminovaná a spodnej vrstvy. Vybrať si môžete z množstva zaujímavých dizajnov, ktoré verne imitujú drevo. Najväčším plusom laminátu je určite cena. Tá sa odlišuje najmä od hrúbky laminátu. Z bežnej ponuky si môžete spravidla vybrať hrúbku od 6 mm do 12 mm pričom platí, že hrubšie lamináty majú väčšiu odolnosť voči záťaži a aj dlhšiu životnosť.

Vinyl s dreveným dekorom

Moderné vinylové podlahy sú navrhnuté tak, že svojimi zaujímavými dekormi dokážu verne kopírovať drevo. Na dotyk sú však odlišné – laminát je tenší a pružnejší. Jeho veľkou výhodou je jednoduchá inštalácia, priemerná cena a 100% vodeodolnosť, vďaka čomu zvládne aj náročnejšie miestnosti.

Keramická dlažba s dreveným dekorom

Tohtoročným hitom je keramická dlažba s dreveným dekorom. Vďaka jej skvelým vlastnostiam ju môžete umiestniť do interiéru, no v ponuke nájdete aj exteriérovú keramickú dlažbu. V ponuke nájdete rôzne veľkosti, ktoré sa prispôsobia vašim požiadavkám.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie