Imitácia drevenej podlahy: Ako vybrať tú správnu?

Prirodzenú krásu dreva jednoducho nejde zaprieť. Naturálnosť sa kombinuje s nádhernou kresbou, ktorú nemôže tromfnúť len  tak hocičo. Avšak, aj napriek tomu, že drevo má dlhú živnosť, pre niektorých ľudí jednoducho vhodné nie je. Odrádzať ich môže:

  • vysoká cena
  • náročnejšia údržba
  • žiadny kontakt s vodou
  • tvrdosť dreva

Ak napríklad rozmýšľate nad podlahou do kúpeľne, drevené parkety dobre zvážte. Väčšina z nich totiž nie je odolná voči vode, vďaka čomu by sa mohli rýchlo poškodiť. Aké máte teda možnosti?

V súčasnej ponuke nájdete kvalitné podlahy s dreveným dizajnom, ktoré vôbec nemusia byť z dreva. Poďme sa pozrieť na tie najzaujímavejšie materiály s dreveným dekorom a ich výhody.

Laminát s dreveným dekorom

Najbližšie k drevu má určite laminát. Je tvrdší a na dotyk veľmi podobný. Skladá sa z HDF dosky, vrchnej vrstvy s dekorom, ktorá je laminovaná a spodnej vrstvy. Vybrať si môžete z množstva zaujímavých dizajnov, ktoré verne imitujú drevo. Najväčším plusom laminátu je určite cena. Tá sa odlišuje najmä od hrúbky laminátu. Z bežnej ponuky si môžete spravidla vybrať hrúbku od 6 mm do 12 mm pričom platí, že hrubšie lamináty majú väčšiu odolnosť voči záťaži a aj dlhšiu životnosť.

Vinyl s dreveným dekorom

Moderné vinylové podlahy sú navrhnuté tak, že svojimi zaujímavými dekormi dokážu verne kopírovať drevo. Na dotyk sú však odlišné – laminát je tenší a pružnejší. Jeho veľkou výhodou je jednoduchá inštalácia, priemerná cena a 100% vodeodolnosť, vďaka čomu zvládne aj náročnejšie miestnosti.

Keramická dlažba s dreveným dekorom

Tohtoročným hitom je keramická dlažba s dreveným dekorom. Vďaka jej skvelým vlastnostiam ju môžete umiestniť do interiéru, no v ponuke nájdete aj exteriérovú keramickú dlažbu. V ponuke nájdete rôzne veľkosti, ktoré sa prispôsobia vašim požiadavkám.