Výhody vinylovej podlahy

Výhody vinylovej podlahy

 

 

Prečo je vinylová podlaha číslom jedna? Prečítajte si o jej výhodách, vďaka ktorým si ju okamžite zamilujete.

 

Vinyl sa za posledné roky dostal na výslnie. V rebríčku obľúbených materiálov stúpa na prvé priečky a vďaka svojim skvelým vlastnostiam je častou voľbou najmä do kúpeľni a kuchýň. Aké sú jeho výhody?

Zloženie vinylovej podlahy

Vinylovú podlahu môžeme označiť aj ako heterogénne PVC. Skladá sa z viacerých vrstiev a každá z nich zohráva špeciálnu úlohu a vytvára z vinylu maximálne odolnú, funkčnú a dizajnovú voľbu.

 

1. Najvrchnejšia vrstva - ochranná vrstva, vďaka ktorej je podlaha odolná voči poškrábaniu a oderom. Vďačíme jej aj za to, že sa podlaha jednoducho čistí.

2. Dekoračná vrstva - vzor, ktorý dotvára celkový dizajn.

3. Vinylové jadro - je odolné voči nárazu a minimalizuje hluk.

4. Stabilizačná vrstva - zabezpečuje pevnosť a odolnosť. Skladá sa z hustých sklo vlákien.

5. Vinylový podklad - vďaka nemu sú podlahy odolné voči nárazu a vlhkosti. Vyrovnáva a zabraňuje vydutiu.

Výhody vinylových podláh

Odolnosť voči vode

Vinylové podlahy sú maximálne vodeodolné. Sú preto vhodnou alternatívou aj do náročnejších izieb, ako napríklad kuchyňa alebo kúpeľňa. V týchto miestnostiach sa zdržuje najväčšie percento vlhkosti a hrozí každodenný kontakt s vodou, a to by mohlo menej odolné materiály poškodiť.

Odolnosť voči škvrnám

Povrch vinylových podláh je odolný aj voči škvrnám, vďaka čomu sa nemusíte obávať náročnejšej údržby. Každú škvrnu jednoducho vyčistíte za pomoci čistiaceho prostriedku, mopu alebo handry.

Dokonalá imitácia iných materiálov

Túžite po drevenej podlahe, no viete, že v kombinácii s kúpeľňou to nie je práve najšťastnejšia voľba? Vinyl vás príjemne prekvapí. Dokonale imituje iné materiály a kvalitnejšie prevedenia sú pri pohľade na nerozoznanie. Aj vo vlhkom prostredí si môžete naplno užívať drevený dizajn bez toho, aby ste sa museli báť poškodenia podlahy.