Vinylové dlaždice - čo sú to?

V praxi sa stretnete s niekoľkými deleniami vinylu. Svoju vysnívanú podlahu si môžete vybrať na základe značky, spôsobu inštalácie, hrúbky, farby alebo dekoru. A práve dekor je jednou z dôležitých vecí, od ktorých sa bude odvíjať atmosféra v miestnosti a vyberanie zariadenia. 

 

V obchodoch, ktoré sú špecializované na predaj vinylovej podlahy, sa spravidla stretnete s dvoma typmi dekoru. Nájdete tam vinyl s dreveným dekorom a vinylové dlaždice. Dnes sa pozrieme na to, čo sú to vinylové dlaždice a prečo by ste ich mali zvážiť aj vy. 

 

Vinyl s dekorom dlaždice

Vinylové dlaždice sú dielce, ktoré vďaka svojej vrchnej vrstve nápadne pripomínajú keramickú dlažbu. Povrch je špeciálne upravený PUR povrchovou úpravou, ktorá predlžuje životnosť podlahy a chráni ju pred poškodením. 

 

Výhody vinylových dlaždíc

Medzi najväčšie plusy vinylových dlaždíc radíme: 

 

Široký výber farieb

Nezáleží na tom, či preferujete tmavšie alebo svetlejšie odtiene - zo širokej ponuky vinylových dlaždíc si zaručene vyberiete. Aj v našej ponuke nájdete vinylové dlaždice od rôznych značiek, ktoré si vás získajú kvalitným spracovaním. 

 

Dlhá životnosť

Vinylové dlaždice sú vysoko kvalitné a pri správnej údržbe vám vydržia celé roky. Sú navrhnuté tak, aby boli odolnejšie voči poškriabaniu, a to vďaka PUR povrchovej úprave. Ak vám napríklad na klasickú keramickú dlaždicu padne ostrý alebo ťažký predmet, môže sa veľmi rýchlo poškodiť. Vinyl je v tomto prípade odolnejší. 

 

Mäkší materiál

Vinyl je v porovnaní s keramickými dlaždicami výrazne mäkší a teplejší. Rozdiel spoznáte najmä pri chôdzi. 

 

100% vodeodolnosť

Vinylové dielce sú 100% vodeodolné. Môžete ich teda umiestniť do kúpeľne alebo kuchyne bez toho, aby ste sa museli obávať pohromy pri kontakte s vodou. 

 

Jednoduchá inštalácia

Pokládka vinylovej podlahy je maximálne jednoduchá. Inštalácia záleží od toho, aká je vaša vinylová podlaha – dôležité je vedieť, či sa jedná o clickový alebo lepený vinyl. 

 

Príjemná cena

Vinylové dlaždice patria medzi cenovo dostupné podlahy, ktoré si môže dovoliť naozaj každý. Cena je závislá od značky, hrúbky podlahy a typu vinylu.