Vinylové dlaždice - čo sú to?

V praxi sa stretnete s niekoľkými deleniami vinylu. Svoju vysnívanú podlahu si môžete vybrať na základe značky, spôsobu inštalácie, hrúbky, farby alebo dekoru. A práve dekor je jednou z dôležitých vecí, od ktorých sa bude odvíjať atmosféra v miestnosti a vyberanie zariadenia. 

 

V obchodoch, ktoré sú špecializované na predaj vinylovej podlahy, sa spravidla stretnete s dvoma typmi dekoru. Nájdete tam vinyl s dreveným dekorom a vinylové dlaždice. Dnes sa pozrieme na to, čo sú to vinylové dlaždice a prečo by ste ich mali zvážiť aj vy. 

 

Vinyl s dekorom dlaždice

Vinylové dlaždice sú dielce, ktoré vďaka svojej vrchnej vrstve nápadne pripomínajú keramickú dlažbu. Povrch je špeciálne upravený PUR povrchovou úpravou, ktorá predlžuje životnosť podlahy a chráni ju pred poškodením. 

 

Výhody vinylových dlaždíc

Medzi najväčšie plusy vinylových dlaždíc radíme: 

 

Široký výber farieb

Nezáleží na tom, či preferujete tmavšie alebo svetlejšie odtiene - zo širokej ponuky vinylových dlaždíc si zaručene vyberiete. Aj v našej ponuke nájdete vinylové dlaždice od rôznych značiek, ktoré si vás získajú kvalitným spracovaním. 

 

Dlhá životnosť

Vinylové dlaždice sú vysoko kvalitné a pri správnej údržbe vám vydržia celé roky. Sú navrhnuté tak, aby boli odolnejšie voči poškriabaniu, a to vďaka PUR povrchovej úprave. Ak vám napríklad na klasickú keramickú dlaždicu padne ostrý alebo ťažký predmet, môže sa veľmi rýchlo poškodiť. Vinyl je v tomto prípade odolnejší. 

 

Mäkší materiál

Vinyl je v porovnaní s keramickými dlaždicami výrazne mäkší a teplejší. Rozdiel spoznáte najmä pri chôdzi. 

 

100% vodeodolnosť

Vinylové dielce sú 100% vodeodolné. Môžete ich teda umiestniť do kúpeľne alebo kuchyne bez toho, aby ste sa museli obávať pohromy pri kontakte s vodou. 

 

Jednoduchá inštalácia

Pokládka vinylovej podlahy je maximálne jednoduchá. Inštalácia záleží od toho, aká je vaša vinylová podlaha – dôležité je vedieť, či sa jedná o clickový alebo lepený vinyl. 

 

Príjemná cena

Vinylové dlaždice patria medzi cenovo dostupné podlahy, ktoré si môže dovoliť naozaj každý. Cena je závislá od značky, hrúbky podlahy a typu vinylu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie