Aký odtieň podlahy vybrať do kúpeľne?

Pri výbere podlahy do kúpeľne musíte myslieť na mnoho faktorov. Dôležitý je materiál, a samozrejme, 100% vodeodolnosť. Ak by ste si vybrali podlahu, ktorá vodeodolná nie je, mohli by ste si narobiť zbytočné problémy. 

 

Ešte skôr, ako sa pozrieme na výber odtieňa, zopakujme si, aké materiály sú do kúpeľne najvhodnejšie. Umiestniť do nej môžete: 

 

 

Výber vhodného odtieňa podlahy

Tmavšie podlahy do kúpeľne 

Tmavé vodeodolné podlahy v kúpeľni pôsobia veľmi elegantne. V kombinácii so zlatými alebo bielymi doplnkami bude podlaha vyzerať naozaj famózne. Tmavšie farby však opticky zmenšujú priestor, a pokiaľ nemáte dostatok prirodzeného alebo umelého svetla, môžu ho výrazne stmaviť. Po čiernej, tmavosivej a tmavohnedej siahnite teda vtedy, ak vám farba podlahy nebude uberať svetlo a veľkosť v miestnosti 

Svetlé podlahy do kúpeľne

Svetlejšie podlahy sú vhodné aj do menších priestorov. Kúpeľňu opticky zväčšia a presvetlia. Okamžite jej dodá nádych modernosti a luxusnej čistoty. Svetlé podlahy sú však náročnejšie na údržbu a nečistoty sú na nich zvyčajne viac viditeľné. Špeciálne vtedy, ak sa rozhodne pre matnú keramickú dlažbu. 

Teplé tóny podlahy do kúpeľne 

Medzi teplejšie tóny patrí napríklad hnedá, oriešková, zlatá, zlatohnedá alebo červenohnedá. Ich výber závisí najmä od ostatného zariadenia v miestnosti a farby doplnkov. K teplým tónom sú vhodné napríklad zlaté alebo medené doplnky, prípadne doplnky v zemitých farbách.

Studené tóny podlahy do kúpeľne

Studené tóny sú takisto skvelá voľba do všetkých moderných kúpeľní. Medzi ne radíme napríklad bielu, sivú, čokoládovú, čiernu alebo sivohnedú. Perfektne vyzerajú v kombinácii s čiernym, bielym, sivým alebo strieborným zariadením a doplnkami. 

Navštívte nás

Širokú ponuku rôznych typov podláh do kúpeľne nájdete aj v našej ponuke. Vybrať si môžete lepený alebo clickový vinyl, 100% vodeodolný laminát od značky Berry Alloc alebo protišmykovú keramickú dlažbu v rôznych veľkostiach. Vzorky nájdete v našom showroome v Bratislave, kde vám veľmi radi zodpovieme na všetky vaše otázky. Navštívte nás alebo nás kontaktujte prostredníctvom telefónu a e-mailu.