Ako si vybrať podložku pod drevenú, laminátovú a vinylovú podlahu?

Pokiaľ sa chystáte na pokládku drevenej, laminátovej či vinylovej podlahy, určite viete, že kvalitný materiál nie je všetko, čo potrebujete. Samotné lamely sú určite dôležité, no potrebujete k nim pridať rôzne doplnky.

pexels-tatiana-syrikova-3933260

Neoddeliteľnou súčasťou inštalácie podlahy je správna podložka. Ako si vybrať takú, ktorá je pre vás najvhodnejšia? Prečítajte si naše typy, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní.

Ako vybrať podložku pod podlahu?

Pri výbere podložky musíte zvážiť viacero faktorov. Najdôležitejším faktorom je to, či máte alebo nemáte podlahové kúrenie. Niektoré podložky sú určené výlučne na inštaláciu do bytov a domov bez podlahového kúrenia. Pred kúpou sa teda vždy uistite, že máte správny typ podložky.

Podložky vhodné aj na podlahové kúrenie nájdete TU a TU.

Podstatná je aj hrúbka podložky. V bežných obchodoch nájdete podložky pod podlahu s rôznou hrúbkou. Tenšie podložky sú určené na maximálne vyrovnaný povrch, hrubšie podložky dokážu vyrovnať aj menšie nedokonalosti. Podložky s väčšou hrúbkou majú aj lepšie izolačné vlastnosti - izolujú krokový a akustický hluk a sú odolnejšie voči vlhkosti. 

Podložky pod rôzne typy podláh

Podložka pod laminátové a drevené podlahy

Podložka pod laminát a drevo by mala poskytovať dostatočnú hlukovú izoláciu a rovnako aj odolnosť voči vode.

Vybrať si môžete napríklad 4 mm zlatú podložku z našej ponuky, ktorá perfektne izoluje hluk a môžete ju kombinovať s podlahovým kúrením. K podlahovému kúreniu je vhodná takisto aj naša strieborná 2 mm podložka. Pokiaľ hľadáte lacnejšiu alternatívu, určite neprehliadnite PE podložku s hrúbkou 2 mm.

pexels-pixabay-259962

Podložky pod vinylové podlahy

Podložka pod vinyl musí byť tvrdá a pevná. Dokáže si poradiť aj s malými nerovnosťami a vďaka protišmykovému povrchu ostane vaša podlaha vždy tam, kde má. Skvelou alternatívou je aj naša sivá podložka pod vinyl, ktorá je určená pre akýkoľvek typ vinylových podláh.