Ako si vybrať vhodnú podlahu do kuchyne?

Ako si vybrať vhodnú podlahu do kuchyne?

 

 

Hľadáte perfektnú podlahu do vašej kuchyne? Prečítajte si, aké typy podláh sú najvhodnejšie.

 

Podlaha v kuchyni toho musí zvládnuť naozaj veľa. Záťaž v podobe chladničky, kuchynskej linky a stola si vyžaduje pevný a odolný materiál. Škvrny sú v kuchyni každodenným návštevníkom, preto sa musí aj jednoducho udržiavať.

 

Dôležitý je, samozrejme, aj dizajn. Väčšina ľudí preferuje naturálne a menej nápadné prevedenia, ktoré je veľmi jednoduché kombinovať so zariadením. Aké typy podlahy sú teda do kuchyne najvhodnejšie?

Dlažba do kuchyne

Dlažba v kuchyni má obrovské množstvo výhod. Je odolná voči vlhkosti a poradí si aj s agresívnejšími látkami. Škvrny sa z nej dajú odstrániť pomerne rýchlo, no ak vám na ňu padne ťažší predmet, môže spôsobiť praskliny.

Laminátová podlaha do kuchyne

Laminátová podlaha vás okamžite očarí jednoduchou inštaláciou a širokou škálou farieb a dizajnov. Laminát v kuchyni môže byť skvelá voľba, pretože nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Jediný problém môže nastať vtedy, keď príde do kontaktu s väčším množstvom vody.

 

Laminátové podlahy sú citlivejšie na vlhkosť. Pokiaľ sa na povrchu objaví väčšie množstvo vody, okamžite sa jej zbavte suchou handrou. Škvrny od jedla alebo od farebných nápojov zasa veľmi rýchlo vyčistíte za pomoci mopu a vhodného prostriedku. Nemusíte sa báť ani nepoddajnejších škvŕn, na ktoré vám poslúži acetón.

Vinylová podlaha do kuchyne

Vinyl a kuchyňa si veľmi dobre rozumejú. Vinylové podlahy sú maximálne odolné voči vode, chemikáliám a vyšším teplotám, a to je presne to, čo vaša kuchyňa potrebuje. Podobne, ako pri laminátových podlahách, ani vinylové nie sú náročné na údržbu. Veľkým plusom je aj široký výber zaujímavých dekorov, ktoré dodajú vašej kuchyni ten správny šmrnc.