Ako si vybrať interiérové vchodové dvere?

Výber vchodových dverí do interiéru je veľká vec. Ten správny kúsok nie je iba doplnok, ktorý má za úlohu vyplniť priestor. Oddeľuje váš domov od vonkajšieho sveta, chráni pred nežiadúcim vniknutím, a, v neposlednom rade, prispieva k celkovému štýlu a harmónii miestnosti. Ako si teda vybrať tie správne? 

 

Pri výbere chodových dverí sa zamerajte na: 

  • vzhľad 
  • materiál
  • bezpečnosť a izoláciuVýber vchodových dverí podľa materiálu 

Výber materiálu vchodových dverí závisí od dizajnu vášho domova, ale aj od vašich preferencií. Drevo pôsobí maximálne naturálne a je príjemné na dotyk. Plast vás zaujme nízkou cenou. Oceľ je zasa maximálne bezpečná a pôsobí moderným dojmom. 

 

Vybrať si teda môžete: 

 

  • drevené vchodové dvere - široký výber farieb a dekorov, naturálny materiál, dobrá tepelná izolácia, príjemné na dotyk, dlhá životnosť
  • plastové vchodové dvere - široký výber farieb a dekorov, nízka cena, dobrá tepelná izolácia
  • oceľové vchodové dvere - nízka cena, veľmi dobrá bezpečnosť, odolná konštrukcia, dlhá životnosť
  • plechové vchodové dvere - nízka cena, veľmi dobrá bezpečnosť, odolná konštrukcia, dlhá životnosť
  • kovové vchodové dvere - veľmi dobrá bezpečnosť, odolná konštrukcia, dlhá životnosť
  • hliníkové vchodové dvere - veľmi dobrá bezpečnosť, odolná konštrukcia, dlhá životnosťVýber vchodových dverí podla dizajnu

Materiál ide ruka v ruke so vzhľadom, ktorý je rovnako dôležitý. Dvere by mali pôsobiť nerušivo a neutrálne. To však neznamená, že si nemôžete vybrať výraznejší kúsok. Dajte priestor svojej fantázii a vsaďte na výraznejšie odtiene, zaujímavé vzory a prevedenia. 

 

Najväčší výber farieb a vzorov majú drevené alebo plastové dvere. V ponuke nájdete bielu, čiernu, sivú, klasickú hnedú, béžovú, tmavohnedú, ale aj netradičnejšie farby, ako napríklad žltá alebo červená. Oceľové dvere sú určené najmä do komerčnejších priestorov, preto sa zväčša vyrábajú iba v sivej. 

 

Výber vchodových dverí podľa bezpečnosti

Medzi najbezpečnejšie dvere patria oceľové, plechové alebo kovové dvere. O bezpečnosť sa nemusíte báť ani vtedy, ak si vyberiete drevené dvere. Plastové dvere sú menej bezpečné, no zodpovedá tomu aj nižšia cena. 

 

Zvoliť môžete dvere klasické, alebo bezpečnostné. Tie vám zabezpečia dostatočnú ochranu proti vniknutiu alebo vlámaniu.