5 dôvodov, prečo je keramická dlažba vhodná aj cez zimu

Keramická dlažba je častou voľbou na terasy, balkóny či záhrady. Mnohí sa však obávajú, že by sa s nadchádzajúcou zimou mohla poškodiť. Prežije vaša exteriérová dlažba aj chladnejšie obdobie? 

 

Odpoveď je jednoznačná - áno! Poďme sa pozrieť na TOP dôvody, vďaka ktorým je tak maximálne odolná. 

Odolnosť keramickej dlažby do exteriéru

Pokiaľ si vyberiete keramickú dlažbu do exteriéru, nemusíte sa báť vonkajšieho použitia. Exteriérová dlažba je vhodná na použitie počas celého roka a neprekvapia ju ani nízke teploty, sneh alebo náhly mráz. 

 

Hrúbka keramickej dlažby do exteriéru

Hrúbka exteriérovej keramickej dlažby je väčšia ako v prípade interiérovej keramickej dlažby. Mala by byť minimálne 2 cm. Počas nízkej teploty a väčšej záťaže nepraskne. Ak však chcete špeciálnu dlažbu do netradičného prostredia, uistite sa, že to vaša dlažba zvládne. V našej predajni a showroome v Bratislave vám vždy veľmi radi poradím. 

Mrazuvzdornosť keramickej dlažby do exteriéru

Keramická exteriérová dlažba je mrazuvzdorná. Je teda maximálne odolná voči mrazu a vy sa nemusíte báť ani vtedy, keď teplota klesne nižšie pod nulu. Vonku ju môžete mať bez problémov celý rok. 

 

Protišmykovosť keramickej dlažby do exteriéru

Ďalším z veľkých plusov je protišmykovosť. Exteriérová keramická dlažba má protišmykovosť minimálne R10. Ak však mráz útočí silnejšie ako zvyčajne, dlažbu posypte soľou a uistite sa, že na nej zbytočne nestojí veľa vody. 

 

Údržba keramickej dlažby do exteriéru

Údržba exteriérovej dlažby je maximálne jednoduchá, a to aj počas zimy. Pokiaľ je to nutné, posypte dlažbu soľou a zabráňte tak šmýkaniu. Sneh odhrniete za pomoci metly alebo lopaty. Ak sa na dlažbe nachádzajú nečistoty, postupujte rovnako ako v inom ročnom období. 

Široký výber keramickej dlažby do exteriéru nájdete aj v našej ponuke. Vyberte si z rôznych farieb, odtieňov a veľkostí, ktoré nájdete v našom e-shope. Pokiaľ máte záujem o vzorky, navštívte našu predajňu v Bratislave alebo nás kontaktujte telefonicky či emailom.