Najvhodnejšie typy podláh do kuchyne

Rekonštrukcia podlahy je náročnejšia činnosť, ktorá si vyžaduje vašu pozornosť. Do každej miestnosti je vhodný iný materiál a problém nastáva najmä v izbách, kde sa zdržiava vyššia vlhkosť a hrozí kontakt s vodou.

pexels-cottonbro-4686829

Jednou z takýchto miestností je aj kuchyňa. V mnohých prípadoch sa jedná sa o najnavštevovanejšiu miestnosť v dome alebo v byte (môže za to chladnička, všakže?), preto si vyžaduje pevný materiál, ktorý sa len tak jednoducho nepoškodí.

Okrem toho, v kuchyni často vznikajú nehody. Spadnutý tanier, nešikovne položený spotrebič či malá potopa - to všetko ovplyvňuje váš výber. Vhodný materiál musí byť dostatočne odolný voči nečistotám a poškriabaniu a aspoň čiastočne vodeodolný. 

Aké materiály sú teda vhodné?

Vybrať si môžete z nasledujúcich materiálov:

Vinyl

Vinylové podlahy perfektne zapasujú aj do náročnejších kuchýň. Je 100% vodeodolný a nájdete ho v množstve zaujímavých dizajnov. Vybrať si môžete z viacerých prevedení - napríklad clickový vinyl, lepený vinyl alebo vinyl s integrovanou podložkou.

953_thermofix-wood-12123-2-550x550

Vinylová podlaha Dub Bielený 

Keramická dlažba

Keramická dlažba dodá vašej kuchyni správny dizajnérsky šmrnc. Je maximálne odolná voči vode a poradí si aj s väčšou záťažou. V ponuke nájdete viaceré štýly a prevedenia - od klasického jednofarebného kamenného vzoru až po prepracovaný mramorový dizajn.

245_libelle-g240

Tmavosivá keramická dlažba

 

Drevené parkety

Áno, aj drevené parkety sú vhodné do vašej kuchyne. Avšak predtým, ako sa pre takúto podlahu rozhodnete sa poraďte s predajcom. Drevené podlahy musia byť aspoň čiastočne vodeodolné, aby pri nešikovnom rozliatí nevznikol problém.

641_prb135-european-oak-rustic-light-b-91631dcdaa9bd477

Drevené parkety European Oak

Laminát

Laminát je takisto jedna z možnosti. Laminátové podlahy však vodeodolné nie sú, preto si musíte dávať dobrý pozor na nehody s vodou. Ak náhodou v kuchyni niečo rozlejete, okamžite to vyčistite suchou handrou.

98_legna-135

Laminátová podlaha Legna Esperanza