Najvhodnejšie typy podláh do kuchyne

Rekonštrukcia podlahy je náročnejšia činnosť, ktorá si vyžaduje vašu pozornosť. Do každej miestnosti je vhodný iný materiál a problém nastáva najmä v izbách, kde sa zdržiava vyššia vlhkosť a hrozí kontakt s vodou.

pexels-cottonbro-4686829

Jednou z takýchto miestností je aj kuchyňa. V mnohých prípadoch sa jedná sa o najnavštevovanejšiu miestnosť v dome alebo v byte (môže za to chladnička, všakže?), preto si vyžaduje pevný materiál, ktorý sa len tak jednoducho nepoškodí.

Okrem toho, v kuchyni často vznikajú nehody. Spadnutý tanier, nešikovne položený spotrebič či malá potopa - to všetko ovplyvňuje váš výber. Vhodný materiál musí byť dostatočne odolný voči nečistotám a poškriabaniu a aspoň čiastočne vodeodolný. 

Aké materiály sú teda vhodné?

Vybrať si môžete z nasledujúcich materiálov:

Vinyl

Vinylové podlahy perfektne zapasujú aj do náročnejších kuchýň. Je 100% vodeodolný a nájdete ho v množstve zaujímavých dizajnov. Vybrať si môžete z viacerých prevedení - napríklad clickový vinyl, lepený vinyl alebo vinyl s integrovanou podložkou.

953_thermofix-wood-12123-2-550x550

Vinylová podlaha Dub Bielený 

Keramická dlažba

Keramická dlažba dodá vašej kuchyni správny dizajnérsky šmrnc. Je maximálne odolná voči vode a poradí si aj s väčšou záťažou. V ponuke nájdete viaceré štýly a prevedenia - od klasického jednofarebného kamenného vzoru až po prepracovaný mramorový dizajn.

245_libelle-g240

Tmavosivá keramická dlažba

 

Drevené parkety

Áno, aj drevené parkety sú vhodné do vašej kuchyne. Avšak predtým, ako sa pre takúto podlahu rozhodnete sa poraďte s predajcom. Drevené podlahy musia byť aspoň čiastočne vodeodolné, aby pri nešikovnom rozliatí nevznikol problém.

641_prb135-european-oak-rustic-light-b-91631dcdaa9bd477

Drevené parkety European Oak

Laminát

Laminát je takisto jedna z možnosti. Laminátové podlahy však vodeodolné nie sú, preto si musíte dávať dobrý pozor na nehody s vodou. Ak náhodou v kuchyni niečo rozlejete, okamžite to vyčistite suchou handrou.

98_legna-135

Laminátová podlaha Legna Esperanza

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie