Trendy odtiene keramickej dlažby

Trendy odtiene keramickej dlažby

 

 

Rozhodli ste sa pre keramickú dlažbu a neviete si vybrať vhodný odtieň? Prečítajte si, aký dizajn je momentálne in.

 

Keramická dlažba je atraktívnou voľbou do morených interiérov a exteriérov. Medzi jej výhody patrí obrovské množstvo dizajnov, ktoré sa prispôsobia všetkým vašim požiadavkám. Aké vzory a farby sú momentálne trendy?

Libelle - LS-OPERA_14(GLOSSY)---__LS-SYMPHONY_14_(MAT) (1)

Jemná klasika

Podlaha je dominantným prvkom v interiéri, ale aj v exteriéri. Každý si ju okamžite všimne a dotvára celkovú atmosféru prostredia. Jemné farby a nenápadný vzor perfektne zapasujú k akémukoľvek zariadeniu. Svetlé odtiene sú vhodné aj do menších miestností, ktoré opticky predĺžia alebo rozšíria. Nakombinovať ich môžete s bielou, čiernou, sivou alebo s hnedou. Vyberte si napríklad dizajn Solo od značky Libelle Trading.

Elegantná sivá

Tieto sivé myšky rozhodne neostanú bez povšimnutia. Odtiene šedej zaujmú už na prvý pohľad a pôsobia maximálne elegantne. Sú vhodné do klasicky a moderne zariadených priestorov, ale ocenia ich aj milovníci luxusného štýlu. Vyniknú v kombinácii so žiarivo bielou, krémovou, čiernou alebo pastelovými odtieňmi. Zladiť môžete aj tón v tóne.

 

Kráľovnou medzi sivými odtieňmi je dizajn Tia od spoločnosti Libelle Tranding, ktorý spája eleganciu a štýl.

 Libelle - LS-SYMPHONY_11_(MAT)

Imitácia iných materiálov

Keramická dlažba, ktorá pripomína kameň, drevo alebo betón? Žiadny problém. Dnes už technologický pokrok umožňuje vytvoriť taký dizajn, ktorý je na nerozoznanie od iných materiálov. Výhodou je jednoduchá údržba a vysoká odolnosť, ktorú u ostatných materiálov nenájdete. Napríklad drevo sa môže poškodiť pod vplyvom intenzívnych slnečných lúčov alebo vlhkosti. V prípade keramiky, ktorá drevo iba imituje, sa tomuto problému vyhnete.

Libelle - LS-SYMPHONY_12_(MAT) (1)

Mramorový efekt

Veľmi populárny je aj mramorový efekt, ktorý je vhodný do kúpeľne a kuchyne, ale aj na balkóny a terasy. Za pomoci keramiky, ktorá verne imituje mramor, dokážete vytvoriť naozaj štýlové kombinácie. Vybrať si môžete tmavšie farby s výraznejším dizajnom alebo nenápadne prevedenia. Poteší vás aj nenáročná starostlivosť a dlhá životnosť.