Čo je to kročajová izolácia?

Každý typ podlahy má v technickom liste rôzne parametre. Uvádza sa napríklad hrúbka, našľapná vrstva alebo záťažová trieda. Všetky tieto informácie sú, samozrejme, podstatné a mali by ste ich pri výbere podlahy zvážiť. Avšak, medzi ďalšie dôležité faktory patrí aj kročajová izolácia, na ktorú veľa ľudí nemyslí. Čo tento pojem vlastne znamená a prečo je dôležitý? 

Definícia kročajovej izolácie

Kročajová izolácia je vo svojej podstate izolácia voči hluku, ktorý je spôsobený krokmi, dupotom, behom, skákaním, a iným hlukom, ktorý spôsobuje váš kontakt s podlahou. 

V praxi to znamená, že ak máte podlahu s dobrou kročajovou izoláciou, hluk, ktorý spôsobíte napríklad rýchlym dupotom po podlahe, nebude taký výrazný. Vy a vaši susedia to oceníte najmä, ak bývate v paneláku. Na niektorých, menej kvalitných typoch podláh, je počuť naozaj každý krok. A to nehovoríme o tom, ak natrafíte nad susedov nad vami, ktorí radi večer cvičia kardio, tancujú alebo majú malé deti. 

Kročajová izolácia môže byť súčasťou podláh z rôznych materiálov. Avšak ak máte pocit, že vami vybraná podlaha nemá dostatočnú izoláciu proti hluku a ste rozhodnutí pre daný typ podlahy, kročajovú izoláciu si môžete dokúpiť aj samostatne. Vybrať si môžete: 

 

  • kročajovú izoláciu pod podlahu
  • kročajovú izoláciu pod poter
  • kročajovú izoláciu pod koberec
  • kročajovú izoláciu pod OSB dosku

 

Výber kvalitných podláh s dobrou kročajovou izoláciou nájde aj v našej ponuke. Prezrieť si môžete:

 

Pre akékoľvek informácie, týkajúce sa laminátových, vinylových a drevených podláh, podložiek, líšt alebo samotnej inštalácie nás neváhajte kontaktovať. Náš tím odborníkov veľmi rád zodpovie na všetky vaše otázky.