Čo je to kročajová izolácia?

Každý typ podlahy má v technickom liste rôzne parametre. Uvádza sa napríklad hrúbka, našľapná vrstva alebo záťažová trieda. Všetky tieto informácie sú, samozrejme, podstatné a mali by ste ich pri výbere podlahy zvážiť. Avšak, medzi ďalšie dôležité faktory patrí aj kročajová izolácia, na ktorú veľa ľudí nemyslí. Čo tento pojem vlastne znamená a prečo je dôležitý? 

Definícia kročajovej izolácie

Kročajová izolácia je vo svojej podstate izolácia voči hluku, ktorý je spôsobený krokmi, dupotom, behom, skákaním, a iným hlukom, ktorý spôsobuje váš kontakt s podlahou. 

V praxi to znamená, že ak máte podlahu s dobrou kročajovou izoláciou, hluk, ktorý spôsobíte napríklad rýchlym dupotom po podlahe, nebude taký výrazný. Vy a vaši susedia to oceníte najmä, ak bývate v paneláku. Na niektorých, menej kvalitných typoch podláh, je počuť naozaj každý krok. A to nehovoríme o tom, ak natrafíte nad susedov nad vami, ktorí radi večer cvičia kardio, tancujú alebo majú malé deti. 

Kročajová izolácia môže byť súčasťou podláh z rôznych materiálov. Avšak ak máte pocit, že vami vybraná podlaha nemá dostatočnú izoláciu proti hluku a ste rozhodnutí pre daný typ podlahy, kročajovú izoláciu si môžete dokúpiť aj samostatne. Vybrať si môžete: 

 

  • kročajovú izoláciu pod podlahu
  • kročajovú izoláciu pod poter
  • kročajovú izoláciu pod koberec
  • kročajovú izoláciu pod OSB dosku

 

Výber kvalitných podláh s dobrou kročajovou izoláciou nájde aj v našej ponuke. Prezrieť si môžete:

 

Pre akékoľvek informácie, týkajúce sa laminátových, vinylových a drevených podláh, podložiek, líšt alebo samotnej inštalácie nás neváhajte kontaktovať. Náš tím odborníkov veľmi rád zodpovie na všetky vaše otázky. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie