S čím a ako kombinovať drevenú podlahu?

Hovorí sa, že pri rekonštrukcií alebo zariaďovaní bytu a domu je najvhodnejšie začať od podlahy. Podlaha zaberá obrovskú časť miestnosti a pri vstupe do izby si ju okamžite každý všimne. Je preto výhodnejšie najskôr vybrať podlahu, a tú následne dokombinovať s ostatným nábytkom a doplnkami. Ako si poradiť v prípade, že ste sa rozhodli pre drevené parkety

Vplyv odtieňa na atmosféru v priestore

 

Béžové a žlté odtiene 

Odtieňmi béžovej a žltej sa pýši napríklad javor, buk alebo dub. Vytvárajú príjemnú rodinnú atmosféru a vyžarujú pokoj. Aj chladnejší priestor bude vďaka nim pôsobiť opticky teplejšie. 

Kombinácia so zariadením 

K bielym a žltým odtieňom podlahy je vhodné zariadenie v rovnakom teplom tóne. Vybrať si môžete drevený nábytok, no siahnuť môžete aj po iných materiáloch. Rozumejú si aj s nábytkom v bielej, čiernej alebo hnedej farbe. V kombinácii s červenými, ružovými alebo oranžovými doplnkami budú vyzerať naozaj famózne.

Červené a oranžové odtiene 

Medzi červené a oranžové odtiene dreva radíme napríklad čerešňové, hruškové a slivkové drevo. Vytvára útulnú atmosféru, ktorá dodá priestoru teplejší nádych. 

Kombinácia so zariadením 

K oranžovým alebo červenkastým podlahám sú vhodné takisto teplé odtiene. Perfektne vyniknú aj v kombinácii s hnedou, zelenou, bielou alebo čiernou. 

 

Chladné hnedé odtiene 

Chladnejšie odtiene hnedej perfektne vyniknú v priestoroch, kde je dostatok svetla. Pôsobia moderne, minimalisticky a jednoducho, vďaka čomu ich môžete kombinovať aj s výraznejším nábytkom. 

Kombinácia so zariadením 

V prípade chladných odtieňov hnedej siahnite po neutrálnych farbách, ako sú biela, čierna, sivá alebo béžová. Moderný efekt vytvoríte za pomoci ocele, železa, hliníka alebo plastu. 

Biele a sivé podlahy

Biele a sivé drevo je momentálne veľmi populárne. Akejkoľvek miestnosti dodajú moderný, až dizajnérsky nádych. Presvetlia priestor a opticky ho rozšíria, vďaka čomu sú skvelou voľbou aj do menších izieb. 

Kombinácia so zariadením

V prípade sivých alebo bielych podláh sa fantázií medze nekladú. Keďže sa jedná o neutrálne farby, kombinovať ich môžete s čímkoľvek. Všetko závisí od vášho štýlu. 

Čierne drevo

Tmavé až čierne drevo pôsobí luxusne, miestami až extravagantne. Dajte si však pozor na malé izby, ktoré môžu vďaka čiernej podlahe pôsobiť tmavo a opticky menšie. 

Kombinácia o zariadením

Vytvorte kontrast za pomoci svetlého nábytku. Ak chcete, aby podlaha vyzerala maximálne elegantne, pridajte doplnky v zlatej farbe. 

 

Pravidlá kombinovania drevenej podlahy

  • Pri kombinácií drevených podláh by ste mali dodržiavať nasledujúce zásady: 
  • Podlaha by mala byť o odtieň tmavšia alebo svetlejšia ako zariadenie.
  • Biele zariadenie je vhodné k akémukoľvek typu dreva.
  • K výraznej podlahe voľte jednoduchšie zariadenie.
  • Tmavú podlahu kombinujte so svetlejším zariadením.
  • K svetlej podlahe doplňte tmavšie zariadenie.
  • Kontrast vytvoríte za pomoci koberca. 
  • Zariadenie vyberajte tak, aby zapasovalo do vášho štýlu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie