Vinylová podlaha, ktorú si zamilujete

Vinylová podlaha je praktickou a štýlovou voľbou do vašej domácnosti. Vďaka jej skvelým vlastnostiam ju hravo umiestnite do akejkoľvek izby, a to aj do náročnejších priestorov. 

 

Medzi najväčšie plusy vinylových podláh patrí: 

 

  • 100% vodeodolnosť
  • dlhá životnosť
  • mäkší pocit pri chôdzi
  • široký výber farieb 
  • rôzne typy vinylu
  • široká ponuka dekorov

 

A ako si vybrať ten správny typ? Pripravili sme pre vás porovnanie rôznych typov vinylových podláh, vďaka ktorému si zaručene vyberiete. Poďme sa na to pozrieť.

Clickový vinyl vs. lepený vinyl

Medzi najčastejší výber patrí rozhodovanie medzi clickovým a lepeným vinylom. Rozdiel je v inštalácii. Clickový vinyl pokladáte na povrch za pomoci click systému, ktorý sa nachádza po stranách lamiel. Tie o seba jednoducho zakliknete a v prípade potreby ich môžete opätovne rozkliknúť. 

 

Lepený vinyl o povrch prichytíte za pomoci špeciálneho lepidla. Lamely sú o seba pripevnené napevno a nie je možné ich kedykoľvek rozpojiť. 

Vinyl s V-drážkou vs. vinyl bez V-drážky

Vybrať si môžete vinyl s V-drážkou alebo vinyl bez V-drážky. V-drážka je drážka, ktorá sa nachádza po stranách lamely. Keď spojíte jednotlivé lamely dohromady, vznikne medzi nimi medzera. Vďaka V-drážke vyzerá podlaha viac naturálne a môže pripomínať dlažbu alebo drevo. 

 

Podlahy bez V-drážky sú takisto veľmi populárne. Lamely po položení pôsobia celistvo a keďže sa medzi nimi nenachádza žiadna drážka, nezdržiava sa medzi nimi prach. 

 

Kamenný vs. drevený dekor

Výber dekoru závisí čisto od vašich preferencií. Vinyl s kamenným dekorom nápadne pripomína keramickú dlažbu alebo betónovú podlahu. Vinyl s dreveným dekorom je zasa vizuálne veľmi podobný dreveným alebo laminátovým podlahám. 

 

Tmavá vs. svetlá farba

Rovanko, ako pri výbere dekoru, aj v prípade farby sa riaďte najmä tým, aký štýl a atmosféru miestnosti preferujete. Tmavšie podlahy pôsobia luxusne a elegante a okamžite pridajú akejkoľvek miestnosti dizajnérsky nádych. Nie sú však vhodné do menších priestorov. Malé izby by mohli opticky stmaviť a zmenšiť. Svetlé podlahy sú príjemné, útulné a moderné. Okamžite presvetlia a rozžiaria akúkoľvek izbu. 

Prezrite si vzorky

Zaujímajú vás reálne vzorky jednotlivých typov vinylových podláh? Všetky typy vinylu nájdete v našom showroome v Bratislave, kde sme vám plne k dispozícii. Vyberte si vinylovú podlahu, ktorú si zamilujete na prvý pohľad.