Ako si správne vybrať orientáciu klasických jednokrídlových a dvojkrídlových dverí?

Pri výbere dverí musíte zvážiť množstvo faktorov. Dôležitý je nielen materiál a dizajn, ale aj orientácia. Ako si správne vybrať pravé alebo ľavé dvere? 

 

Pravé alebo ľavé? To je dôležitá otázka pri výbere vonkajších, ale aj interiérových dverí. Prečítajte si naše tipy, vďaka ktorým si už nad týmto problémom nebudete lámať hlavu. 

 

Jednokrídlove dvere

V prípade dverí s jedným krídlom sa musíte najskôr rozhodnúť, či chcete, aby sa dvere otvárali do vnútra miestnosti alebo nie. V prípade otváraní dverí do vnútra miestnosti postupujete nasledovne. Postavíte sa čelom k pántom. Ak sa nachádzajú na pravej strane, ide o pravé dvere. Pokiaľ sú po vašej ľavej strane, ide o dvere ľavé. 

Chcete, aby sa dvere otvárali von z miestnosti? Vyjdite z nej a takisto proces zopakujte. V prípade pántov po pravej strane ide o pravé dvere. Pánty po ľavej strane sú určené pre ľavé dvere. 

 

Dvojkrídlové dvere

S dvojkrídlovými dvermi si poradíte takisto veľmi jednoducho. Určíte si spôsob otvárania dverí (dovnútra alebo von) a vyberiete si, ktorá strana bude fixná a ktorá sa bude, práve naopak, otvárať. 

Pristúpime čelom k pántom a ak bude krídlo, ktoré chceme otvárať po pravej strane, potrebujeme pravé dvere. Krídlo, ktoré je fixné, sa nachádza po ľavej strane, čiže ide o ľavé dvere. 

 

Ak bude otváracie krídlo po ľavej, jedná sa o ľavé dvere. V tomto prípade je fixné krídlo na pravej strane, čiže je nutné vybrať pravé dvere. 

 

Nechajte si poradiť

Široký výber vonkajších, ale aj interiérových dverí nájdete aj v našej ponuke. Nájdite svoje vysnívané dvere v našej zaujímavej ponuke a vyberte si z množstva materiálov, farieb a prevedení. Navštíviť môžete aj našu pobočku v Bratislave, kde sme vám plne k dispozícii.