Drevená podlaha do bytu: Vlastnosti a výhody parkiet z dreva

pexels-dmitry-zvolskiy-2082087

Drevo je jedným z najobľúbenejších materiálov. V mnohých prípadoch tvorí dominantu nášho nábytku a využívame ho aj ako obklad stien alebo stropu. Niet sa čomu čudovať, drevo v byte alebo dome pôsobí elegantne a naturálne, a zapasuje ku každému štýlu - od minimalistickej jednoduchosti až po luxusné a extravagantné prevedenia.

Ďalšou, nemenej obľúbenou časťou, na ktorej drevo perfektne vynikne, je podlaha. Aké sú vlastnosti drevených parkiet, ich výhody a prečo by ste ich mali zvážiť aj vy?

Prečo si vybrať drevené parkety?

Drevo okamžite zaujme svojim prirodzeným vzhľadom. Naturálne prevedenia v svetlých, ale aj tmavých odtieňoch, dokonale zapasujú do akejkoľvek izby a dodajú miestnosti dizajnérsky vzhľad. Je veľmi príjemné aj na dotyk, mäkké a teplé.

Medzi jeho ďalšie vlastnosti patrí dlhá životnosť. Pri správnej starostlivosti vám drevené parkety vydržia niekoľko rokov. Aj napriek tomu, že obstarávacia cena je v porovnaní s laminátovými alebo vinylovými podlahami vyššia, z dlhodobého hľadiska sa oplatí viac.

Plusy drevených parkiet

- naturálny dizajn

- každý kúsok podlahy je jedinečný

- dlhá životnosť

- vysoká odolnosť

- perfektná tepelná izolácia

- jednoduchá inštalácia

- široký výber dizajnov a rôzne hrúbky

- v prípade potreby možná jednoduchá oprava

Pozor na niektoré miestnosti

Drevená podlaha má množstvo pozitív, no nie je vhodná do každej izby. Drevo veľmi rýchlo reaguje na vlhko a teplo a môže sa napríklad roztiahnuť alebo vytvoriť špáry. Do miestností s veľkým kolísaním vlhkosti a tepla, medzi ktoré patrí napríklad kuchyňa alebo kúpeľňa, si preto vyberte odolnejšie dreviny, alebo zvážte iný materiál. Vybrať si môžete napríklad 100% vodeodolný vinyl alebo keramickú dlažbu

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie