Drevená podlaha do bytu: Vlastnosti a výhody parkiet z dreva

pexels-dmitry-zvolskiy-2082087

Drevo je jedným z najobľúbenejších materiálov. V mnohých prípadoch tvorí dominantu nášho nábytku a využívame ho aj ako obklad stien alebo stropu. Niet sa čomu čudovať, drevo v byte alebo dome pôsobí elegantne a naturálne, a zapasuje ku každému štýlu - od minimalistickej jednoduchosti až po luxusné a extravagantné prevedenia.

Ďalšou, nemenej obľúbenou časťou, na ktorej drevo perfektne vynikne, je podlaha. Aké sú vlastnosti drevených parkiet, ich výhody a prečo by ste ich mali zvážiť aj vy?

Prečo si vybrať drevené parkety?

Drevo okamžite zaujme svojim prirodzeným vzhľadom. Naturálne prevedenia v svetlých, ale aj tmavých odtieňoch, dokonale zapasujú do akejkoľvek izby a dodajú miestnosti dizajnérsky vzhľad. Je veľmi príjemné aj na dotyk, mäkké a teplé.

Medzi jeho ďalšie vlastnosti patrí dlhá životnosť. Pri správnej starostlivosti vám drevené parkety vydržia niekoľko rokov. Aj napriek tomu, že obstarávacia cena je v porovnaní s laminátovými alebo vinylovými podlahami vyššia, z dlhodobého hľadiska sa oplatí viac.

Plusy drevených parkiet

- naturálny dizajn

- každý kúsok podlahy je jedinečný

- dlhá životnosť

- vysoká odolnosť

- perfektná tepelná izolácia

- jednoduchá inštalácia

- široký výber dizajnov a rôzne hrúbky

- v prípade potreby možná jednoduchá oprava

Pozor na niektoré miestnosti

Drevená podlaha má množstvo pozitív, no nie je vhodná do každej izby. Drevo veľmi rýchlo reaguje na vlhko a teplo a môže sa napríklad roztiahnuť alebo vytvoriť špáry. Do miestností s veľkým kolísaním vlhkosti a tepla, medzi ktoré patrí napríklad kuchyňa alebo kúpeľňa, si preto vyberte odolnejšie dreviny, alebo zvážte iný materiál. Vybrať si môžete napríklad 100% vodeodolný vinyl alebo keramickú dlažbu