5 dôvodov, pre ktoré by ste nemali vynechat podložku pri pokládke vinylovej podlahy

Podlahové krytiny z vinylu sa stávajú stále populárnejšími voľbami pre domácnosti aj komerčné priestory. Ich odolnosť voči vlhkosti, jednoduchá údržba a široká paleta dizajnov sú len niektoré z dôvodov, prečo sa mnoho ľudí rozhoduje pre tento typ podlahy. Pri pokládke však mnohí zabúdajú na dôležitosť podložky pod vinylovú podlahu. V tomto blogovom článku sa pozrieme na 5 výhod, ktoré podložka prináša a prečo by ste ju nemali prehliadať.

 

Zlepšuje akustiku:

Podložka pod vinylovú podlahu môže výrazne zlepšiť akustickú pohodu v miestnosti. Vinylové podlahy môžu mať tendenciu vyťahovať zvuky, čo môže viesť k ozvenám a vzniku nepríjemného dojmu v priestore. Použitím podložky s dobrými akustickými vlastnosťami sa zvuk pohlcuje a minimalizujú sa ozveny, čo vytvára príjemnejšie prostredie.

 

Zvyšuje pohodlie:

Podložka pod vinylovú podlahu poskytuje dodatočnú vrstvu pohodlia pod nohami. Je mäkšia a pružnejšia ako samotný vinyl, čo zabezpečuje príjemný pocit pri chôdzi a státí na podlahe. Táto vlastnosť je obzvlášť dôležitá v priestoroch, kde je potrebné dlhšie stáť, ako napríklad kuchyne alebo obývacie izby.

 

Znížuje hluk:

Podložka pod vinylovú podlahu dokáže znížiť prenikanie hluku z podlahy do okolitého prostredia. Ak máte nad sebou susedov alebo žijete v bytovom dome, táto vlastnosť je mimoriadne výhodná. Podložka pomáha izolovať zvuky, čím sa znižuje prenikajúci hluk a vytvára sa tichšie prostredie.

 

Vyhladzuje nerovnosti:

Ak máte podlahu s drobnými nerovnosťami alebo nepravidelnosťami, podložka pod vinylovú podlahu môže ich vzhľad vyhladiť. Pomocou podložky sa eliminujú drobné nerovnosti, čo zabezpečuje hladší povrch pre pokládku viny lových panelov. To nielenže prispieva k esteticky príjemnému vzhľadu podlahy, ale aj zlepšuje pohodlie pri chôdzi.

 

Chráni podlahu:

Podložka pod vinylovú podlahu slúži aj ako ochranná vrstva pre podkladovú podlahu. Pomáha minimalizovať prenikanie vlhkosti a zabraňuje poškodeniu podkladu. Okrem toho, podložka dokáže absorbovať určité nárazy a tlmiť nárazy pri chôdzi, čím sa predlžuje životnosť celého podlahového systému.