Ako položiť laminátovú podlahu so vzorom rybia kosť?

Laminátová podlaha so vzorom rybia kosť môže byť pôsobivým doplnkom do každej miestnosti. Ak sa rozhodnete tento typ podlahy položiť, existuje pár krokov, ktoré musíte urobiť.

Laminátová podlaha so vzorom rybia kosť je skvelou voľbou pre každého, kto chce pridať do svojho domova štýlový prvok. Položenie laminátových panelov so vzorom rybia kosť môže byť zdanlivo zložité, ale s niekoľkými krokmi a správnym prístupom je to možné urobiť aj bez pomoci profesionálov. V nasledujúcich riadkoch si preto predstavíme postup, ktorý by vám mal pomôcť pri položení laminátu s týmto vzorom.

Pripravte podklad

Predtým, ako začnete s položením laminátu, musíte si byť istí, že je váš podklad dokonale rovný a bez akýchkoľvek nepravidelností. Ak máte drevený podklad, skontrolujte, že je dostatočne suchý a vyrovnaný. Ak máte betónový podklad, presvedčte sa, že je bez prasklín a nerovností.

 

Položte podložku

Pred položením laminátových panelov je dôležité položiť podložku, ktorá bude slúžiť ako izolácia a zamedzí prenikaniu vlhkosti z podkladu. Položte podložku pod podlahu rovnomerne a prekryte ju minimálne 10 cm.

Začnite v strede miestnosti

Pri položení laminátu so vzorom rybia kosť je dôležité začať v strede miestnosti. Pomocou kladívka a klinčekov nastavte prvý rad panelov do vzoru rybej kosti.

 

Pokračujte s ďalšími radmi

Pokračujte s ďalšími radmi panelov. Každý panel položte do vzoru rybej kosti a pripojte ho k predchádzajúcemu panelu pomocou zámku na spodnej strane. Vložte klinčeky do medzery medzi panelmi a opatrne kladívkom utlačte panely k sebe.

 

Prispôsobte panely na veľkosť

Na to, aby ste mohli vytvoriť rybiu kosť, musíte niektoré panely na veľkosť prispôsobiť. Vezmite si jeden panel a označte si na ňom miesto, kde ho musíte odrezať. Pomocou píly alebo kotúčovej píly odrežte panel na správnu veľkosť a potom ho položte na miesto.

Dokončite krajné panely

Keď sa dostanete k stenám, budete potrebovať odrezať krajné panely na správnu veľkosť. Panely musia presne zapasovať k stene, aby sa podlaha a to, čo sa nachádza pod ňou v budúcnosti nepoškodilo. 

V neposlednom rade, nezabúdajte na to, že presnosť je veľmi dôležitá. Ak sa vám podarí podlahu položiť správne, výsledok bude naozaj unikátny.