Prečo je dôležitý výber správnej podložky pod podlahu?

Túžite po novej podlahe? Pri výbere podlahy musíte myslieť na typ, materiál a vlastnosti, ale aj na doplnky a podložky, ktoré potrebujete na inštaláciu. A prečo je výber správnej podložky taký dôležitý? 

 

Podložka pod podlahu predlžuje životnosť podlahy

Trvanlivosť podlahy je závislá od mnohých faktorov, a podložka je jedným z nich. Správne vybraná podložka pod podlahu dokáže výrazne predĺžiť jej životnosť. Podlaha sa tak rýchlo nepoškodí a ak má podložka aj parozábranu, ochráni podlahu od vlhkosti. 

 

Podložka pod podlahu tlmí zvuk

Správne vybraná podložka pod podlahu dokáže tlmiť zvuk, ktorý vznika pri chôdzi. Rovnako môže znížiť ozvenu, ktorá vzniká hlavne v prázdnejších priestoroch. 

 

Podložka pod podlahu zlepšuje pocit pri chôdzi

Okrem zvuku sa zlepší aj pocit, ktorý máte pri chôdzi po podlahe. Podložka vyrovnáva mierne nerovnosti a pri kráčaní zvyšuje komfort. 

Pri výbere správnej podložky sa zamerajte na: 

 

1. Materiál podlahy

Každá podložka je iná a pasuje pod iný materiál podlahy. Špeciálne podložky nájdete k laminátovým a dreveným podlahám, no rovnako aj k vinylu. Ak by ste si vybrali podložku napríklad pod laminát a chystáte sa položiť vinylovú podlahu, jej účel by bol úplne zbytočný.

 

2. Hrúbku podložky

Hrúbka podložky je takisto veľmi dôležitá. Čím je podložka hrubšia, tým bude pocit pri chôdzi mäkší. Hrúbka závisí aj od materiálu podlahy - pod vinyl sú vhodnejšie podložky s inou hrúbkou, ako v prípade laminátu. 

3. Podlahové kúrenie

Máte podlahové kúrenie? Vyberte si podložku pod podlahu, ktorá je naň špeciálne určená. V našej ponuke nájdete napríklad striebornú podložku pod laminátovú podlahu alebo zlatú podložku pod laminátovú podlahu, a obe si perfektne rozumejú s podlahovým kúrením. 

 

4. S parozábranou alebo bez

Niektoré podložky pod laminátové a drevené podlahy sú vybavené parozábranou. Parozábrana má ochrannú funkciu a dokáže okamžite zatočiť s vlhkosťou. 

Máte záujem o vzorky?
Ak máte záujem o vzorky, kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky. V našom showroome v Bratislave nájdete vystavené rôzne typy podložiek pod podlahy, ale aj samotné laminátové, vinylové, drevené podlahy a keramickú dlažbu.