Výhody svetlej podlahy

Svetlé odtiene sú momentálne veľmi populárne. Krémová, béžová, svetlosivá a biela zasiahla nielen steny a nábytok, ale aj podlahy. Prvenstvo si vyslúžili nielen kvôli príjemnému dizajnu, ale aj vďaka celej rade výhod. Aké sú ich najväčšie pozitíva?

110_legna-153

Svetlá podlaha - výhody a plusy

Jednoducho kombinovateľný dizajn

Pri zariaďovaní a rekonštrukcii domu alebo bytu sa snažíme o vytvorenie harmonického prostredia, v ktorom sa budeme cítiť maximálne príjemne. Každý z nás má iné preferencie a nábytok, pre ktorý sa dnes rozhodnete, sa vám už o pár rokov nemusí páčiť. Je preto veľmi dôležité, aby ste si zvolili univerzálnu podlahu, ktorú nemusíte meniť s každým novým zariadením.

A presne teraz nastupujú na scénu svetlé podlahy. Svetlejšie odtiene hnedej, sivej a bielej sú jednoducho kombinovateľné s akýmkoľvek štýlom nábytku a hravo ich zladíte s každou farbou.

pexels-victoria-borodinova-1648768 (1)

Presvetlený priestor

Nie každý z nás je požehnaný veľkým a svetlým bytom, do ktorého si môže dovoliť takmer každý dizajn podlahy. V prípade malých alebo tmavších bytov je svetlá podlaha jednoznačná voľba. Váš byt sa opticky zväčší a bude pôsobiť príjemnejšie. Je však vhodná aj do veľkým priestorov, ktorým pridá nádych jedinečnosti a elegancie.

Menej viditeľné škvrny a poškodenia

Aj tomu najpoctivejšiemu a najstarostlivejšiemu majiteľovi podláh sa sem-tam stane “nehoda”. Na podlahe sa objaví škvrna, šmuha alebo omrvinka - jednoducho niečo, čo narúša celkový vizuál. Zo skúsenosti vieme, že nedokonalosti na svetlých podlahách nie sú tak viditeľné, ako v prípade tmavších dizajnov.

podlaha_laminatova_laminat_parkety_plavajuca_podlahy_rezult

Ďalšie výhody svetlých podláh:

  • zjemňujú priestor
  • pôsobia minimalisticky a jednoducho
  • vytvárajú efekt čistoty
  • prach nie je až tak viditeľný
  • široký výber svetlých dekorov

Zaujímavý výber svetlých dekorov nájdete aj v našej ponuke. Vybrať si môžete laminátové podlahy, vinylové podlahy, drevené parkety alebo keramickú dlažbu.