Keramická dlažba na terasu

Keramická dlažba na terasu

 

 

Hľadáte kvalitnú dlažbu na vašu terasu? Prečítajte si o výhodách keramiky, ktorú si okamžite zamilujete.

 

Keramická dlažba už dávno nie je iba záležitosťou interiéru. Vydláždená kúpeľňa vyzerá úžasne, no obkladačky perfektne vyniknú aj na vašom balkóne alebo terase. Aké sú výhody keramickej dlažby a prečo by ste ju mali zvážiť aj vy?

PLUS BALAU60x60-rect-20mm-

Výhody keramickej dlažby

Jednoduchá inštalácia

Najväčším pozitívom keramickej dlažby je jednoduchá inštalácia, ktorú môžete realizovať viacerými spôsobmi. Medzi najpoužívanejšie postupy patrí napríklad zdvojená pokládka. Dlažba je pripevnená za pomoci plastových terčov, ktoré zabezpečia pevnosť a odolnosť.

Vysoký stupeň protišmykovosti

Obkladačky na terase prichádzajú do styku s vodou takmer denne, čo môže veľmi rýchlo spôsobiť nehodu. Kvalitná keramická dlažba do exteriéru má vysoký stupeň protišmykovosti, ktorý ocenia aj nešikovnejší jedinci.

Široká ponuka farieb a vzorov

Dlažba z keramiky sa hravo prispôsobí aj náročnejším požiadavkám. Variácie farieb a štýlov potešia milovníkov minimalizmu, ale aj všetky extravagantné duše. Vybrať si môžete jemný a nenápadný dizajn, klasiku alebo výraznejšie prevedenia.

Nanáročná údržba

Starostlivosť o keramickú dlažbu nie je nijak zvlášť časovo, ani finančne náročná. Klasické zametanie a utieranie terasy by ste mali absolvovať na pravidelnej báze, no žiadne odstraňovacie zaklínadla používať nemusíte. Pokiaľ sa stretnete s odolnejšími škvrnami, použite čistiaci prostriedok na keramickú dlažbu.

 

Keramická dlažba Libelle na vašu terasu

Pokiaľ hľadáte kvalitnú dlažbu na terasu, balkón alebo do záhrady, vyskúšajte nemeckú značku Libelle, ktorá ponúka exteriérové dlaždice až do hrúbky 25 mm.

 

Medzi širokou ponukou farieb a vzorov nájdete napríklad jemný Cream, ktorý má príjemný ružovkastý nádych. Pokiaľ ste milovníkom tmavších odtieňov, neprehliadnite moderný Grey. Tieto, ale aj mnohé iné prevedenia, nájdete v sekcii “Exteriérová dlažba”.