Ako si vybrať vhodnú farbu dverí

Ako určite viete, dokonalé dvere musia byť nielen maximálne funkčné a bezpečné, ale aj dizajnové. Farba dverí je preto jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré zvažujeme pri stavbe alebo rekonštrukcii. Ako si správne vybrať? 

 

Každý domov je jedinečný, rovnako, ako jeho majiteľ. Jednotlivé izby vyžarujú osobitosť a sú zariadené tak, aby odrážali individualitu toho, kto v nich býva. Aj tu však platia niektoré dizajnové pravidlá, ktoré by ste mali dodržať, pokiaľ si chcete vytvoriť harmonické a štýlové bývanie. 

 

Pripravili sme pre vás pár tipov, ktoré vám uľahčia výber dverí. Poďme sa pozrieť na to, čo by ste rozhodne nemali zanedbať. 

 

Farby, ktoré spolu ladia

Pri výbere dverí myslite na to, akej farby máte podlahu, steny a okenné rámy. Nemusia byť zákonite v tom istom odtieni, avšak je dôležité, aby spolu ladili. Napríklad k bielej perfektne zapasuje sivá, krémová, hnedá alebo čierna. Čiernu zasa môžete hravo zladiť so sivou, modrou, bielou alebo hnedou. K zemitým odtieňom pasujú farby z rovnakej kategórie.

Jeden výrazný prvok 

Máte záujem o jasné modré dvere alebo vás zaujal výrazný odtieň krvavej červenej? Extravagantné dvere sú perfektná voľba. Pri ich kúpe však myslite na to, ako je zariadená vaša izba. Ak sa to v nej hemží výraznými kúskami, vyberte si radšej nenápadnejšie farby. Pri zariaďovaní izby je totiž veľmi dôležité vybrať si jeden výrazný kúsok, a ten doplniť jednoduchšími. Pokiaľ by to teda boli dvere nápadnejšie, miestnosť vybavte minimalistickým zariadením a jemnými farbami. 

Vytvorenie kontrastu 

Zaujímavým spôsobom, ako oživiť izbu, je vytvorenie kontrastu. Snažte sa o prepojenie tmavých a svetlých odtieňov alebo jemných a výraznejších farieb. V tomto prípade môžete siahnuť aj po klasike, a to spojením čiernej a bielej. 

Nadčasová naturálnosť

Hnedé dvere s dreveným dekorom nikdy nebudú krok vedľa. Táto klasická, no už roky maximálne štýlová voľba perfektne zapasuje k akémukoľvek štýlu a do vášho domova vnesie poriadny závan naturálnosti a spojenia s prírodou.