Prečo je typ dlažby dôležitý?

Keramická dlažba je veľmi obľúbeným materiálom, ktorý perfektne zapasuje do vášho interiéru, ale aj exteriéru. Je veľmi populárna najmä kvôli veľkému množstvu plusov. A aké sú výhody keramickej dlažby? 

Medzi najväčšie plusy keramickej dlažby radíme: 

 

  • jedinečná kvalita
  • dlhá životnosť
  • veľký výber exteriérovej a interiérovej dlažby 
  • široký výber dizajnov a farieb
  • rôzne veľkosti
  • vysoká odolnosť 

 

Kúpa keramickej dlažby je naozaj dobrý nápad. Avšak ešte predtým, ako sa pustíte do výberu, je dôležité vedieť, akú dlažby potrebujete. V obchodoch nájdete spravidla dva typy: 

  1. dlažbu do interiéru 
  2. dlažbu do exteriéru 

Interiérová keramická dlažba je vhodná do všetkých miestností, ktoré sa nachádzajú vo vnútri domu. Môžete ju teda umiestniť napríklad do kuchyne, kúpeľne, chodby alebo ktorejkoľvek inej časti domu alebo bytu. 

 

Exteriérovú keramickú dlažbu je vhodné umiestniť mimo domu. Perfektne zapasuje na balkóny, terasy alebo ako chodník do záhradky. 

 

Pri výbere dlažby je dôležité myslieť na to, kde bude umiestnená. Interiérová keramická dlažba je určená výlučne do interiéru a exteriérová zasa do exteriéru. Dlažba sa od seba líši najmä hrúbkou a mierou záťaže. Ak by ste sa teda rozhodli umiestniť interiérovú keramickú dlažbu napríklad na chodník, mohla by veľmi rýchlo popraskať. Interiérová dlažba nie je ani tak veľmi odolná voči podmienkam vonkajšieho prostredia. Dážď, mráz alebo sneh by ju takisto mohli poškodiť. 

 

Problém môže vzniknúť aj opačne. Exteriérová dlažba je príliš hrubá na použitie v interiéri. Vždy sa preto uistite, že vami vybraná dlažba je presne ten typ, ktorý potrebujete. 

Široký výber keramickej dlažby na interiérové a exteriérové použitie nájdete aj v našej ponuke. Objednajte si dlažbu online alebo si prídite pozrieť vzorky do našej predajne. Nájdete nás na Starej Vajnorskej v Golden City v Bratislave.