Prečo sa oplatí investovať do kvalitnej podlahy?

Mnohí z nás pri výbere podlahy hladia najmä na cenu. Vyberajú si vinylové, laminátové či drevené podlahy najmä podľa toho, aby nestáli “majland”, a pritom troška zabúdajú zvážiť ostatné parametre. Samozrejme, nie vždy platí, že cena je priamo úmerná kvalite, no pokiaľ nájdete naozaj kvalitný kúsok, rozhodne stojí za to nešetriť na ňom. 

Prečo sa teda oplatí investovať do kvalitnejšej podlahy? Poďme sa na to pozrieť.

Dlhá životnosť 

Najväčšou výhodou vysokokvalitnej podlahy je dlhá životnosť. Po menej kvalitných spracovaniach siahneme zvyčajne vtedy, keď túžime po lacnejšej alternatíve. Podlaha je však investícia do budúcna. Výmena podlahy, ktorú budete musieť vďaka nižšej kvalitne meniť často, vás bude stáť výrazne viac, ako jednorázový nákup kvalitnejších kúskov.  

 

Luxusný dekor

Kvalitnejšie kúsky sa vyznačujú zaujímavým dekorom, ktorý verne imituje drevo, kameň alebo iný materiál. Je jedno, či túžite po vinylovej alebo laminátovej podlahe – obe vás prekvapia zaujímavým dizajnom. 

Široký výber farieb 

Ponuka nie je obmedzená iba na pár dekorov a farieb, práve naopak. Kvalitnejšie kúsky sa vyznačujú širokou škálou rôznych prevedení, vďaka ktorým si zaručene vyberiete. Zvoliť môžete svetlejšie odtiene, ktoré zjemnia a opticky rozšíria priestor. Tmavšie farby zasa pôsobia maximálne luxusne a elegantne. 

 

Príjemný pocit pri chôdzi 

Kvalitnejšie podlahy sú spravidla hrubšie a na ich výrobu sú použité iba prémiové materiály. Tie vám zabezpečia nielen luxusný vzhľad, ale aj príjemný pocit pri chôdzi. V kombinácii so správnou podložkou bude výsledok naozaj dokonalý. 

Jednoduchá údržba 

S údržbou si nemusíte robiť žiadne starosti. Údržba kvalitnejších podláh nie je vôbec náročná a nezaberie vám veľa času. Každodenné čistenie zvládnete za pomoci metly, mopu a vlhkej handry. Na hĺbkové čistenie môžete použiť čistiaci prostriedok, ktorý je špeciálne určený na váš typ podlahy.