Ako zavesiť ozdoby na plastové vchodové dvere?

Vianoce sú už za rohom. Pre mnohých z nás to okrem nákupu darčekov a stretnutí s rodinou znamená aj zdobenie bytov a domov. Jedným z najviac dekorovaných miest počas Vianoc sú dvere. 

 

Vianočné vetvičky, zimné vence či slávnostné ozdoby – to všetko sa bude krásne vynímať na vašich vchodových dverách. Problém však nastáva vtedy, keď sa snažíte dekorácie na dvere umiestniť bez toho, aby ste do nich museli vŕtať. 

 

Ako sa teda popasovať s výzdobou plastových dverí? Poďme sa na to pozrieť. 

 

Ozdoby na stuhe 

Jedným z najestetickejších riešení je zavesiť dekoráciu na saténovú alebo ijnú stuhu. Vyberte si stuhu, ktorá farebne a dizajnovo ladí s ozdobou a prevlečte ju ponad zavreté dvere smerom do vnútra, kde ju o dvere prilepíte napríklad obojstrannou páskou alebo lepiacou pištoľou. Z vonkajšej strany bude vidieť iba ozdobu a stuhu. Z vnútra môžete umiestniť druhú ozdobu, ktorá bude dekorovať vaše dvere z vnútornej strany. 

Silón 

Silón ponúka podobné možnosti ako stuha, s tým rozdielom, že je absolútne priesvitný. Ozdoba dverí bude teda budiť dojem, že je o dvere pripevnený napevno. Skvelou alternatívou je aj prepojenie dvoch dekorácii, napríklad vencov, na silóne – jeden bude umiestnený z vonkajšej a jeden z vnútornej strany. Tento spôsob využite však iba vtedy, ak sa jedná o dvere, ktoré sú v bytovke či paneláku. Vchodové dvere v dome sú vystavované dennodenným nárazom vetra, čo by mohlo upevnenie ozdôb znemožniť. 


Samolepiace háčiky

Ozdoby môžete na dvere umiestniť aj za pomoci samolepiacich háčikov, ktoré nalepíte na dvere. Vybrať si môžete špeciálne háčiky, ktoré sú na to určené alebo použiť háčiky napríklad na uteráky do kúpeľne. 

Dizajnové dvere z našej ponuky

Široký výber dizajnových dverí v rôznych farbách nájdete aj v našej ponuke. Vyberte si vchodové alebo interiérové dvere podľa vašich predstáv. Ak máte záujem o detailnejšie informácie, neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo e-mailom.